Erik Exposito

i

Autor: Cyfrasport Erik Exposito

Piłka nożna

Erik Exposito odrzucił ofertę od klubu z Ligi Mistrzów. Czy Hiszpan przedłuży umowę?

2024-05-29 15:13

Erik Exposito w zakończonym dopiero sezonie był nie tylko najjaśniejszą gwiazdą Śląska Wrocław, ale także królem strzelców ekstraklasy. Jego kontrakt ze Śląskiem wygasa w czerwcu, a Hiszpan za darmo odejdzie z klubu. Czy jest szansa na przedłużenie umowy?

Czy Erik Exposito przedłuży kontrakt ze Śląskiem Wrocław?

Aktualizacja [29.05]

Jak podaje Bartosz Wieczorek z TVP Sport, Erik Exposito otrzymał ofertę kontraktu od Crvenej zvezdy. Mistrz Serbii, który występował będzie w IV rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów, oferował Hiszpanowi nawet milion Euro za rok gry. Kapitan Śląska Wrocław miał odrzucić propozycję. Crvena jest drużyną, która w przyszłym sezonie już na pewno wystąpi w europejskich pucharach - nawet jeśli przegra w IV rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów, to zobaczymy ją w Lidze Europy.  

Śląsk Wrocław ma za sobą niezwykle udany sezon. Choć ostatecznie do mistrzostwa Polski wrocławianom zabrakło tylko lepszego bilansu meczów bezpośrednich z Jagiellonią, to wicemistrzostwo po dwóch sezonach panicznej walki o utrzymanie jest wynikiem doskonałym. Kluczowym piłkarzem WKS-u w drodze po srebrne medale był bez wątpienia Erik Exposito. Hiszpan w zakończonym dopiero sezonie nosił opaskę kapitana, został też królem strzelców całej ekstraklasy. Po kilku latach we Wrocławiu w końcu można powiedzieć, że pokazał pełnię swoich możliwości. 

Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy - kontrakt Erika Exposito ze Śląskiem wygasa już w czerwcu. Czy jest szansa, że Hiszpan przedłuży umowę z wrocławskim klubem? Sam napastnik takiej opcji wcale nie wyklucza. "Nic nie wiadomo, cały czas rozmawiamy na temat mojej przyszłości, nie można powiedzieć, że będzie to mój "last dance", bo nie wiadomo co się ze mną wydarzy. Myślę, że trzeba się skoncentrować na sobotnim meczu. Jest to spotkanie, które może zapisać historię, a to, co się wydarzy, to zobaczymy" - mówił piłkarz na konferencji przed meczem z Rakowem Częstochowa.

Rozmowy pomiędzy klubem a Erikiem Exposito prowadzone są już od kilku dobrych miesięcy. Wypowiedzi w mediach na ten temat regularnie udzielali zarówno prezes Śląska, Patryk Załęczny, jak i dyrektor sportowy, David Balda. Ich zdaniem Hiszpana będzie zatrzymać bardzo trudno ze względu na oferowane mu z zagranicy zarobki. Podobnej oferty finansowej piłkarzowi nie jest w stanie złożyć WKS. Pewną nadzieję do serc kibiców po meczu z Rakowem mógł wlać za to trener Jacek Magiera, który jasno oświadczył, że sprawa wcale nie jest jeszcze rozstrzygnięta.

"Nie jest jeszcze przesądzone, że na pewno odejdzie. Nie będę jednak za dużo mówić, aby nie wywierać na nikim presji. Mamy jeszcze miesiąc do końca jego kontraktu. Chciałbym, że został w Śląsku, bo z nim w składzie będziemy dużo mocniejsi. Oczywiście jest potrzebna nowa krew w zespole, ale nie chcemy tworzyć wszystkiego od nowa" - mówił na pomeczowej konferencji szkoleniowiec Śląska.

Choć okienko transferowe nawet jeszcze się nie rozpoczęło, to plotek związanych z potencjalnym nowym pracodawcą Exposito słyszeliśmy już całkiem wiele. Hiszpana łączono już z Legią WarszawaRakowem Częstochowa, a także klubami z Hiszpanii. Mówi się także o bardziej egzotycznych kierunkach, gdzie oferta finansowa dla napastnika bije na głowę wszystkie pozostałe, jednak sam Exposito po nieudanych sagach transferowych w minionych latach ma wykluczać podobne możliwości.

Erik Exposito w Śląsku rozegrał 164 spotkań, w których strzelił 58 goli i zanotował 24 asysty. We Wrocławiu gra od lipca 2019 roku, a już teraz można śmiało powiedzieć, że był jednym z najlepszych napastników w historii klubu. Czy jego historię w stolicy Dolnego Śląska można uznać już za zakończoną? Wiele wskazuje na to, że tak, choć przeszłość nauczyła nas, że dopóki nie zobaczymy Hiszpana oficjalnie w koszulce innego klubu, to wydarzyć może się wszystko. 

Jagiellonia Białystok mistrzem Polski