Drugi etap Tour de Pologne za nami. Katastrofa lidera. Jak na drodze do Karpacza wypadli Polacy?

Autor: PAP/Maciej Kulczyński

Kolarstwo

2024-08-13 17:24

Tim Wellens został zwycięzcą drugiego etapu Tour de Pologne. Beznadziejny występ zanotował dotychczasowy lider wyścigu, Thibau Nis. Zajął on dopiero 97. miejsce, czym praktycznie zaprzepaścił swoje szanse na miejsce w czołówce. Jak na drodze do Karpacza wypadli Polacy?

Tour de Pologne 2024. Sprawdź, jak w drugim etapie wypadli Polacy

Drugi etap tegorocznego Tour de Pologne kończył się wymagającym podjazdem z metą na Orlinku w Karpaczu. Kolarze tego dnia swoją podróż rozpoczynali w Mysłakowicach, a stojącym przed nimi wyzwaniem była powracająca do wyścigu jazda na czas.

Jak się okazało, na odcinku tym dobrze poradzili sobie Polacy. Po udanym przejeździe przez na pozycji lidera przez kilkadziesiąt minut utrzymywał się Filip Maciejuk, choć największym zaskoczeniem okazał się występ Piotra Pękala, który okazał się najlepszym z Polaków. Zajął on 25. miejsce. Rafał Majka drugi etap zakończył z kolei na miejscu 36.

Sensacyjnym zwycięzcą drugiego etapu Tour de Pologne został Belg, Tim Wellens. Niestety, ze względu na nie najlepszy występ w pierwszym etapie wyścigu, nie może on już raczej liczyć na czołowe lokaty w klasyfikacji końcowej.

Sporym zaskoczeniem okazał się także występ lidera wyścigu. Thibau Nys od samego początku źle wszedł w drugi etap, notował straty, a ostatecznie rywalizację zakończył na odległym, 97. miejscu, wykreślając się tym samym z rywalizacji o miejsca w czołówce.

W klasyfikacji generalnej koszulkę lidera założył Jonas Vingegaard. Dwukrotny triumfator Tour de France ma już 24 sekund przewagi nad Holendrem Wilco Keldermanem oraz 25 sekund nad Włochem Diego Ulissim. Co ciekawe, Kelderman i Vingegaard jeżdżą razem w jednym zespole - Visma. Rafał Majka zajmuje z kolei 19. miejsce, ze stratą 1.23.