Jacek Sutryk, Izabela Bodnar

i

Autor: fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER , screen Facebook - Izabela Bodnar

Polityka

Druga tura wyborów we Wrocławiu. Kto wygra? Sondaże dają sprzeczne wyniki

2024-04-17 11:36

Jacek Sutryk i Izabela Bodnar zmierzą się w drugiej turze wyborów na stanowisko prezydenta Wrocławia już w niedzielę, 21 kwietnia. Przyjrzeliśmy się przedwyborczym sondażom. Dają one sprzeczne wyniki, a dwójka kandydatów może spodziewać się zaciętej walki do samego końca.

Kto wygra wybory we Wrocławiu? Tak prezentują się sondaże wyborcze

W drugiej turze wyborów na stanowisko prezydenta Wrocławia Jacek Sutryk zmierzy się z Izabelą Bodnar. Dotychczasowy włodarz stolicy Dolnego Śląska ma twardy orzech do zgryzienia, co doskonale widać po jego aktywności przed niedzielą, 21 kwietnia. Kto wygra wybory? Trudno powiedzieć, a zadania nie ułatwiają sondaże, które raz wskazują na Sutryka, a innym razem na Bodnar. 

Przykładowo, według sondażu "Gazety Wyborczej", więcej głosów zbierze dotychczasowy prezydent. Pytania przypadkowym mieszkańcom telefonicznie zadawała Pracownia Opinia 24, a w badaniach udział wzięło 500 osób. Tak prezentują się wyniki:

  • Jacek Sutryk - 35%
  • Izabela Bodnar - 28%
  • Niezdecydowani - 37%

Według "Gazety Wyborczej" to właśnie niezdecydowani rozstrzygną losy wyborów we Wrocławiu i na dotarciu do nich skupić powinni się kandydaci. 

Swój sondaż przeprowadził także TuWrocław.com. Na zlecenie portalu pracownia Ibris zbadała opinie 500 mieszkańców Wrocławia. Wyniki prezentują się następująco:

  • Izabela Bodnar - 48%
  • Jacek Sutryk - 38%
  • Niezdecydowani - 14%

Jak widać, według sondażu portalu TuWrocław.com, kwestia wyborów jest już niemal przesądzona - trudno spodziewać się, aby niemal wszyscy niezdecydowani swój głos oddali na jedną, tą samą osobę. 

Sprzeczne sondaże mogą oznaczać jedno - walka o prezydenturę we Wrocławiu będzie zacięta, a żadne przewidywania nie są w stanie jasno wskazać faworyta. Więcej być może dowiemy się po zaplanowanej na czwartek debacie. Jej emisja planowana jest o godzinie 19:00, 18 kwietnia, na antenie TVP3.

"Taniec z gwiazdami". Po eliminacji Krzysztof Szczepaniak miał do powiedzenia o Dagmarze Kaźmierskiej tylko jedno