autostrada

i

Autor: ANDRZEJ LANGE / SE / EAST NEWS

Dolny Śląsk

Dolny Śląsk. Pojawią się trzy nowe punkty odcinkowego pomiaru prędkości. Gdzie uważać na mandaty?

2023-03-30 13:20

Trzy nowe punkty odcinkowego pomiaru prędkości pojawią się na Dolnym Śląsku. Główny Inspektorat Transportu Drogowego zdecydował się łącznie na aż 39 nowych lokalizacji w całej Polsce. W których miejscach w naszym województwie trzeba będzie uważać na mandaty?

Odcinkowy pomiar prędkości na Dolnym Śląsku pojawi się nie tylko na drogach krajowych, ale także na wojewódzkich i gminnych. Trzy nowe punkty mają pomóc w łapaniu i karaniu piratów drogowych. W całej Polsce tych nowych punktów przybyć ma łącznie aż 39. W których miejscach na Dolnym Śląsku zlokalizowane będą nowe odcinkowe pomiary prędkości?

Czym jest odcinkowy pomiar prędkości?

Odcinkowy pomiar prędkości jest bronią Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego do walki z piracką jazdą. Jak sama nazwa wskazuje, mierzą one prędkość na przestrzeni określonego odcinka drogi - uważać trzeba więc nie tylko w momencie przejeżdżania obok kamer, ale tak naprawdę od znaku rozpoczynającego pomiar do znaku, który ten pomiar kończy.  

Kiedy nowe punkty pomiarowe zaczną działać?

Nowe lokalizacje odcinkowego pomiaru prędkości wprowadzone zostaną jeszcze w tym roku. 39 punktów zainstalowanych ma zostać do 25 września 2023 roku, po czym zleceniodawca rozpocznie weryfikowanie urządzeń. Ten drugi etap nie potrwa jednak długo - już po kilku godzinach GITD będzie w stanie włączyć tryb rejestracji wykroczeń. 

Nowe odcinkowe pomiary prędkości na Dolnym Śląsku. Lista miejsc

Gdzie będą nowe lokalizacje odcinkowe pomiaru prędkości na Dolnym Śląsku? Pierwszy z nich znajdziemy na autostradzie A4, pomiędzy Kątami Wrocławskimi a Kostomłotami. Drugi zainstalowany będzie na drodze przy al. Jana III Sobieskiego we Wrocławiu. Ostatni natomiast zaplanowano na odcinku drogi wojewódzkiej pomiędzy miejscowościami Bierzów - Przylesie.