Dolnośląskie. Zdemontowany zostanie pomnik poświęcony Armii Czerwonej

i

Autor: pixabay.com Dolnośląskie. Zdemontowany zostanie pomnik poświęcony Armii Czerwonej

Dolnośląskie. Zdemontowany zostanie pomnik poświęcony Armii Czerwonej

2022-04-19 11:59

Pomnik poświęcony Armii Czerwonej zostanie w środę zdemontowany w miejscowości Garncarsko w gminie Sobótka (Dolnośląskie) – poinformował PAP rzecznik oddziału IPN we Wrocławiu Adam Pacześniak.

Demontaż pomnika w miejscowości Garncarsko to odpowiedź na apel prezesa IPN dra Karola Nawrockiego do lokalnych samorządów.

„Apeluję do samorządów o usunięcie z przestrzeni publicznej wszelkich nazw i symboli wciąż upamiętniających osoby, organizacje, wydarzenia bądź daty symbolizujące komunizm. Najwyższy czas nadrobić zaległości w tej dziedzinie” – podkreślał Nawrocki w oświadczeniu w sprawie dekomunizacji przestrzeni publicznej opublikowanym 4 marca roku.

Rzecznik oddziału IPN we Wrocławiu Adam Pacześniak poinformował, że w środę w miejscowości Garncarsko w gminie Sobótka zdemontowany zostanie pomnik poświęcony Armii Czerwonej. Na monumencie znajduje się napis: „Wieczna chwała bohaterom poległym za honor i niepodległość sowieckiej ojczyzny”.

Driftował przed policyjnym radiowozem. Mandat powala!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!