Zima i wiosna

i

Autor: Canva zdjęcie poglądowe

Pogoda

Długoterminowa prognoza pogody na marzec. Szykuje się powrót zimy? Może spaść śnieg

2024-03-01 10:22

Choć luty był wyjątkowo ciepłym miesiącem, to prognozy Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW są jednoznaczne. W marcu pogoda może błyskawicznie się zepsuć - możliwe są ujemne temperatury a nawet opady śniegu.

W marcu szykuje się powrót zimy. Długoterminowa prognoza pogody

Choć prognoza numeryczna CMM IMGW przewiduje, że pierwsze dni marca przebiegną raczej przyjemnie i spokojnie - do poniedziałku spodziewamy się temperatur dochodzących do nawet 15-16 stopni Celsjusza, to już niebawem w całej Polsce znów zawitać może zima. Model pogodowy WRF-GFS Medium opracowany przez Centrum Modelowania Meteorologicznego przewiduje spadek temperatur w całym kraju. Co więcej, na południowym wschodzie kraju wartości spaść mogą wręcz do wartości ujemnych.

Temperatura regularnie spadać będzie aż do 8 marca, kiedy w niektórych częściach Polski można będzie zaobserwować całodobowe mrozy. W regionach górskich termometry mogą wskazać nawet -12 stopni Celsjusza. Wzrost temperatury prognozowany jest dopiero po 10 marca, kiedy na południu kraju termometry mogą wskazać do 10 stopni Celsjusza w dzień. Niestety, nie będzie oznaczało to zakończenia nocnych przymrozków.

Pogoda na marzec. Szykuje się powrót śniegu

Jak podaje Centrum Modelowania Meteorologicznego, jeden z możliwych scenariuszów pogodowych na nadchodzące dni przewiduje również opady śniegu. Tych spodziewać się można 5 marca, kiedy wystąpić mają opady mieszane, a także 6 marca, gdy w niemal całej Polsce spadnie najpewniej śnieg.

B.ZDROJEWSKI: OD 2025 ROKU NIE BĘDZIE ABONAMENTU

Quiz geograficzny. Zgadniesz, na jakim kontynencie leżą te miasta?

Pytanie 1 z 20
Na jakim kontynencie leży Johannesburg?