Dlaczego psy jedzą trawę? Dietetyk zwierzęcy z TikToka tłumaczy

i

Autor: Freepik

Dbanie o zwierzęta

Dlaczego psy jedzą trawę? Dietetyk zwierzęcy z TikToka tłumaczy, o co chodzi [VIDEO]

2024-05-15 12:48

Właściciele psów często zastanawiają się nad pewnymi zachowaniami swoich pupili. Jednym z nich jest jedzenie trawy. Jak się okazuje, może to oznaczać poważne problemy zdrowotne. Dietetyk zwierzęcy opowiedział na TikToku, dlaczego psy jedzą trawę. Koniecznie zobacz to nagranie.

Dlaczego psy jedzą trawę?

Z pewnością chociaż raz podczas spaceru z psem zauważyliśmy, jak nasz pupil podjada sobie trawę. Takie zachowanie może być o tyle zastanawiające, ponieważ trawa nie dostarcza czworonogom żadnych wartości odżywczych oraz nie jest naturalnym składnikiem ich diety. Dietetyk zwierzęcy Marek Busza opowiedział na TikToku, dlaczego psiaki jedzą trawę

W nagraniu mężczyzna mówi, że układ pokarmowy tych zwierząt nie jest przystosowany do trawienia trawy, dlatego często zostaje wydalona wraz z kałem lub pies pozbywa się jej wymiotując. Czy w związku z tym my jako opiekunowie powinniśmy przeciwdziałać w podjadaniu trawy? 

Dietetyk zwierzęcy twierdzi, że niekiedy podjadanie trawy może wynikać z różnych problemów zdrowotnych. Najczęściej możemy to zaobserwować, kiedy nasz pupil zaczyna jeść trawę w ogromnych ilościach

- Tego typu zachowanie może wynikać z zaburzeń żołądkowo-jelitowych, jak niestrawność, dysfunkcje wątroby oraz zatrucia. Czasem jest to też zachowanie, które ma sprowokować wymioty, aby spowodować ustąpienie dolegliwości. Warto pamiętać, że takie zachowanie może tylko zaostrzyć problem - mówi Marek Busza w nagraniu na TikToku.