Dagmara Kaźmierska zniknęła z Wikipedii. Fani celebrytki są oburzeni, a redakcja tłumaczy powód

i

Autor: dagmarakazmierska.pl

Gwiazdy

Dagmara Kaźmierska zniknęła z Wikipedii. Redakcja tłumaczy, dlaczego. Fani celebrytki są oburzeni

2024-04-23 10:27

Dagmara Kaźmierska jest polską celebrytką, której obecność w mediach wywołuje sporo kontrowersji. Część ludzi cieszy się z tego, że może oglądać programy rozrywkowe z celebrytką z Kłodzka, a inni twierdzą, że jest to promowanie przestępców. Ostatnio z Wikipedii zniknął cały artykuł o Kaźmierskiej. Redakcja internetowej encyklopedii tłumaczy, dlaczego do tego doszło.

Wikipedia usunęła artykuł o Dagmarze Kaźmierskiej. "Patocelebrytka, kryminalistka, znana z programów niskich lotów"

O Dagmarze Kaźmierskiej jest głośno w przestrzeni medialnej nie tylko za sprawą jej uczestnictwa w "Królowych Życia" czy paradokumentach. Celebrytka z Kłodzka brała również udział w najnowszej edycji "Tańca z Gwiazdami", z której musiała jednak zrezygnować ze względów zdrowotnych. Oprócz tego, kobieta jest też autorką dwóch autobiografii

Jej osoba wywołuje sporo kontrowersji w mediach. Część internautów bardzo ją lubi i kibicuje, a inni za to twierdzą, że jest to promowanie przestępców. Fani Kaźmierskiej na próżno mogą jednak szukać artykułu o niej na Wikipedii. W 2021 roku przez chwilę był wątek o celebrytce w internetowej encyklopedii, jednak szybko zniknął. Aktualnie, jeśli wpiszemy na wspomnianej stronie frazę "Dagmara Kaźmierska", pojawi nam się komunikat: "W Wikipedii nie ma artykułu o takiej nazwie"

Ostatnio w Internecie wywołała się dyskusja na ten temat. Wypowiedzieli się nawet sami redaktorzy Wikipedii. Według nich, Kaźmierska:

  • dorobiła się na ludzkiej krzywdzie;
  • jest patocelebrytką;
  • jej osiągnięciami są epizodyczne role u Patryka Vegi oraz występy w niszowych reality-show.

 

"Bohaterka biogramu jest na pewno charakterystyczna, ale występy w reality show, epizodyczne role u Vegi czy wyrok więzienia to naprawdę za mało na ency. Celebryci i patocelebryci to przypadek specjalny - to są ludzie, których zawodem jest bycie znanym i rozpoznawalnym. (...) Dlatego powinniśmy opisywać tylko takich najbardziej znanych, samą czołówkę - takich, o których raczej nie zapomni się za kilka lat. Pozostali zaledwie wykonują swoją pracę, nie ma w nich nic wartego opisania na encyklopedii" - czytamy w komunikacie Wikipedii, cytowanym przez portal plejada.pl.

Fani celebrytki z Kłodzka żywo dyskutują na ten temat i przypominają redaktorom internetowej encyklopedii, że odkąd Kaźmierska zadebiutowała w mediach, programy z jej udziałem osiągają wysokie wyniki oglądalności. Wikipedia podkreśla jednak, że udział w kilku filmach w rolach epizodycznych oraz programach reality show, niska (jak na standardy Wikipedii) oglądalność oraz brak informacji o liczbie sprzedanych egzemplarzy książek są niewystarczającymi powodami do przywrócenia artykułu o Kaźmierskiej.  

Tyle Dagmara Kaźmierska zarobiła w TzG. Lepiej usiądźcie!