Czy można mieszkać razem przed ślubem? Ksiądz odpowiada: To Cię niszczy. Lepiej wydłub sobie oko

i

Autor: Freepik

YouTube

Czy można mieszkać razem przed ślubem? Ksiądz jasno mówi, co o tym sądzi

2024-05-14 15:09

Mieszkanie razem przed ślubem jest kontrowersyjnym tematem rozmów. Osoby głęboko wierzące są zdania, że jest to niemoralne i trzeba poczekać do bycia małżeństwem. Są również osoby, które twierdzą, że para może zamieszkać razem przed ślubem i nie jest w tym nic złego. Ksiądz z Oleśnicy jasno powiedział, co o tym sądzi.

Ksiądz Teodor Sawielewicz na co dzień służy w parafii w Oleśnicy, która należy do Archidiecezji Wrocławskiej. W wolnych chwilach nagrywa również filmy na kanał Teobańkologia na YouTube. Subskrybuje go 510 tys. osób

Internetowa działalność księdza związana jest nie tylko z transmisjami na żywo różańca, ale też odpowiedziami na nurtujące pytania internautów. W jednym z filmów poruszył temat mieszkania razem bez ślubu. 

Mieszkanie razem bez ślubu. "Lepiej wydłub sobie oko"

Zdaniem duchownego mieszkanie razem bez ślubu jest w tych czasach praktycznie normą, jednak on nie pochwala tego. Ksiądz Sawielewicz twierdzi, że samo wspólne zamieszkanie (nawet, gdy nie dochodzi do współżycia) jest grzechem. W nagraniu zacytował również fragment z Ewangelii św. Mateusza oraz podkreślił, że to niszczy związek oraz powoduje poważne szkody. 

- Teraz mówię o kwestii, w której ktoś sobie postanawia "nie będziemy współżyć, ale mieszkamy pod jednym dachem". To jest tak ważne, żeby odciąć się od tej okazji, że Jezus mówi "wyłup oko, odetnij rękę". Jeżeli będzie Cię bolała przeprowadzka, niemieszkanie z drugą osobą, tęsknoty, trudności czy kilometry, które trzeba przejechać do drugiej osoby, tak, jak odcięcie ręki, to zrób to. Jeżeli będzie Cię to bolało tak, jak wydłubanie oka, to proszę Cię wydłub to oko. Ten ból jest warty ceny, jaką trzeba zapłacić za czystość i piękne wejście w związek małżeński - mówi ks. Sawielewicz w filmie. 

Duchowny tłumaczył w nagraniu, że samo zamieszkanie ze sobą (nawet jeśli nie dochodzi do współżycia) jest błędem i grzechem pychy. Twierdził, że mimo wielu zapewnień o byciu wystarczająco silnym czy pobożnym, wiele osób złamało się. 

Ksiądz Sawielewicz zaznaczył również, że seksualność człowieka jest zbyt cenna i nie można wystawiać ją na pokusę grzechu. Mieszkanie razem przed ślubem porównał do zamiany diamentu na dwuzłotówkę.

Szpitale psychiatryczne i cmentarz w Tworkach. Groby pacjentów i lekarzy. Niezapomniani

Pałac rodem z Hogwartu we Wrocławiu. Zobacz, jak wyglądają wnętrza gmachu dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej [ZDJĘCIA]