Chłopi we Wrocławiu. 40 kadrów z filmu w Muzeum Miejskim

i

Autor: screen z filmu "Chłopi"; YouTube

Sztuka i film

"Chłopi" we Wrocławiu. Rusza wystawa kadrów z kinowego hitu w Muzeum Miejskim

2024-02-19 9:46

Od premiery, "Chłopi" stały się kinowym hitem. Widzowie chętnie chodzili na seanse adaptacji dzieła Reymonta, a sama produkcja stała się laureatem Bestsellerów Empiku 2023. Przy powstawaniu tego filmu brało udział setki artystów, którzy stworzyli aż 40 tys. obrazów. Już niedługo we Wrocławiu będziemy mogli oglądać część kadrów z "Chłopów".

Adaptacja dzieła Władysława Reymonta z 2023 roku stała się hitem. W kinach mogliśmy zauważyć tłumy osób chętnych przypomnieć sobie historię Jagny oraz Antka Boryny. Co więcej, film "Chłopi" został również laureatem Bestsellerów Empiku 2023 w kategorii kino polskie. 

Oprócz samego efektu końcowego, zadziwia też ilość pracy włożonej w proces powstawania dzieła oraz liczba osób pracujących przy tym. Za sukcesem produkcji stoi bowiem również setka artystów, którzy namalowali aż 40 tys. obrazów łączących się ostatecznie w cały film. 

Już od 21 lutego w Pałacu Królewskim przy ul. Kazimierza Wielkiego 35 we Wrocławiu będziemy mogli podziwiać 40 obrazów tworzących kadry z filmu "Chłopi". 

Aż 40 kadrów z filmu "Chłopi" w Muzeum Miejskim we Wrocławiu. Ile kosztują bilety na wystawę? 

Wystawę obrazów z "Chłopów" będzie można oglądać od 21 lutego do 2 czerwca 2024 roku. Od środy do soboty będzie ona dostępna w godzinach 11:00-17:00, a w niedzielę 10:00-18:00

Za bilety wstępu zapłacimy:

  • 40 zł - bilet normalny;
  • 30 zł - bilet ulgowy;
  • 30 zł - bilet grupowy (grupa min. 21 osób). 

Co więcej, w cenie biletów na wystawę "Chłopi" będziemy mogli również zwiedzać pozostałe ekspozycje w Pałacu Królewskim, m.in. "100 lat Wrocławia"

Małgorzata Kożuchowska o filmie "Chłopi". Jedna rzecz zrobiła na niej ogromne wrażenie