Wrocław

Ale słodziaki! Poznajcie mundżaki chińskie z wrocławskiego zoo [Film]

2024-03-06 14:50

Wrocławskie zoo opublikowało film, na którym widać mundżaki chińskie zajadające się jarmużem. Dały niezłe widowisko i radość odwiedzającym. Te słodkie z wyglądu zwierzęta nazwane są też szczekającymi jeleniami. Zobaczcie nagranie z ZOO we Wrocławiu.

Mundżaki chińskie w ZOO we Wrocławiu. Szczekające jelenie zajadają się jarmużem

- Przedstawiamy Państwu mundżaki chińskie sfilmowane przez ich opiekuna Grzegorza. Opiekun poprosił o niezwłoczną publikację, abyście mogli razem z nim delektować się tym ciekawym, niewielkim krewnym jelenia – chwali się w komunikacie wrocławskie zoo.

Na nagraniu możemy zobaczyć, jak te śliczne zwierzęta zajadają się jarmużem. Zielony przysmak wcinają tak aż im się uszy trzęsą! Gdzie możemy spotkać mundżaki chińskie?

- Mundżaki chińskie w naszym zoo spotkacie na tym samym wybiegu, na którym mieszkają nosorożce indyjskie Oba gatunki tworzą idealnie zgrane sąsiedztwo – dodają przedstawiciele ZOO we Wrocławiu.

Zwierzęta te są nazywane szczekającymi jeleniami, a to ze względu na charakterystyczny odgłos, który wydają, gdy czują się zagrożone. Szczekają także podczas okresu godowego, kiedy toczą walki. Ich aktywność widać i słychać głównie nocą, jak i rankiem.

Mundżaki z Azji to roślinożercy

Mundżaki chińskie naturalnie występują w południowo-wschodnich Chinach i Tajwanie. Spotykane są tam w zaroślach i lasach, często też na terenach górskich. Mundżaki sprowadzono również do Europy. Są np. w parkach i ogrodach w Wielkiej Brytanii.

Są zwierzętami terytorialnymi i żyją samotnie. Dorosłe samce maja krótkie rogi, które mierzą do 10 cm. Długość ciała osiąga do 95 cm, a waga od 10 do 18 kg. Dodatkowo samce mają także poroże do ok. 20 cm długości i silnie rozwinięte górne kły. Mogą skakać nawet na półtora metra. Mundżaki żyją około 18 lat

Zwierzęta te są roślinożercami. Żywią się liśćmi, trawą, owocami, grzybami i orzechami.

Gdzie pojechać na Wielkanoc 2024? Tanie loty z Wrocławia na święta