5 najlepszych miejsc na spacer z psem we Wrocławiu. Wasze pupile na pewno będą zadowolone!

i

Autor: Jakub Luberda

5 najlepszych miejsc na spacer z psem we Wrocławiu. Wasze pupile na pewno będą zadowolone!

2024-04-03 12:03

Jeśli macie pieska, a po wyjrzeniu za okno waszym oczom ukazała się ładna pogoda, to może warto zastanowić się nad zrobieniem mu niespodzianki i pójściem na długi, przyjemny i radosny spacer. Przygotowaliśmy dla was 5 najlepszych miejsc na spacer z psem we Wrocławiu!

Gdzie iść na spacer z psem we Wrocławiu? Oto najlepsze miejsca

Nie bez powodu mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka, jednak warto pamiętać, że ta przyjaźń powinna działać obustronnie. Przy okazji słonecznych dni warto więc sprawić naszemu pupilowi przyjemność i zabrać go na wspaniały spacer. Przygotowaliśmy dla was zestawienie pięciu najlepszych miejsc na spacer z psem we Wrocławiu!

Najlepsze miejsca na spacer z psem we Wrocławiu - Park Grabiszyński

Zaczynamy od miejsca pozycji dosyć oczywistej. Park Grabiszyński oferuje mnóstwo otwartej przestrzeni, a także, co ważniejsze, plac zabaw dla psów! Opony, drewniane przeszkody i tunel to sama przyjemność dla psiaka, który będzie mógł rozładować energię. Jeśli już znudzi mu się bieganie, to obok Parku Grabiszyńskiego płynie Ślęza, wzdłuż której dojść możemy do kolejnej pozycji na naszej liście.

Najlepsze miejsca na spacer z psem we Wrocławiu - Park Kleciński

Jak na spacer z psem, jest to stosunkowo niewielki park, jednak znalazł się na naszej liście przede wszystkim ze względu na świetny psi plac zabaw. Nie będziemy ukrywać - jest on nowszy i bardziej zadbany niż ten w Parku Grabiszyńskim. Oprócz przeszkód dla psiaka znajdziemy w nim również elementy wspinaczkowe! 

Najlepsze miejsca na spacer z psem we Wrocławiu - Park Stanisława Tołpy

Wycieczka po Parku Stanisława Tołpy będzie przyjemnością nie tylko dla naszego psa, ale także dla nas. Znajdziemy w nim niewielki zbiornik wodny, a także, co dla psa najważniejsze, kolejny plac zabaw! Ma on 1500 metrów kwadratowych, a znajdziemy w nim świetny tor przeszkód, który z pewnością wymęczy nawet najaktywniejszego pupila.

Najlepsze miejsca na spacer z psem we Wrocławiu - Psia Łąka

W zestawieniu tym nie mogło oczywiście zabraknąć Psiej Łąki! Jest to duży, zadbany teren stworzony właśnie dla psów! Mnóstwo przeszkód i ciekawych dla psa miejsc oraz, co ważne dla właścicieli, sporo trawy. Jeśli boicie się, że wasz pupil do domu wróci w kolorze ziemi, to po spacerze w tym miejscu są szanse, że nie trzeba będzie wrzucać psa pod prysznic. 

Najlepsze miejsca na spacer z psem we Wrocławiu - wały nad Odrą

Jeśli nie jesteście jednak zwolennikami psich placów zabaw, a ze swoim pupilem najlepiej czujecie się na zwykłym, długim i spokojnym spacerze, to świetnym pomysłem będzie po prostu przejście się wzdłuż Odry. Wały nad Odrą są długie, a wolno płynąca rzeka tylko umili wam swoimi dźwiękami ten odprężający czas.