Neonet ogłasza upadłość. Sieć z Wrocławia jeszcze niedawno otwierała nowe sklepy

i

Autor: Wikimedia Commons

Handel

Zwrot akcji w sprawie Neonetu. Wrocławska sieć sklepów jednak nie upadnie?

2023-12-04 13:57

W ostatnich dniach Neonet znalazł się w niemałych kłopotach. Firma ogłosiła upadłość, jednak kolejne dni przyniosły zwrot w całej sprawie. Wrocławski sąd zaakceptował wniosek sieci elektromarketów o otwarcie postępowania sanacyjnego. Jak zapowiada spółka, wszelkie zadłużenia mają zostać spłacone.

Neonet jednak nie upadnie? Problemy wrocławskiej sieci

30 listopada w Krajowym Rejestrze Zadłużonych pojawił się wpis dotyczący "postępowania o ogłoszenie upadłości przedsiębiorcy". Mowa tu o sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym Neonet. Po 20 latach działalności założona w 2003 roku firma znalazła się w, jak określił to zarząd Neonetu, "stanie zagrożenia niewypłacalnością". Jakie będą dalsze losy sieci? Część klientów donosi, że już teraz informowana jest o niemożliwości zrealizowania zamówień, choć sam zarząd zapewnia, że cała sytuacja to jedynie "przejściowe utrudnienia". 

Zwrot akcji w sprawie Neonetu. Wrocławski sąd zaakceptował wniosek spółki

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu w piątek, 1 grudnia, otworzył postępowanie sanacyjne Neonetu. Postanowiono wówczas, że dalszą  działalnością spółki zarządzać będą jej obecne władze. Sąd nie rozpatrywał wniosku o postępowanie upadłościowe, które, jak się okazało, Neonet złożył jedynie na wszelki wypadek. Zarząd sieci zapewnia, że strategia restrukturyzacji firmy ma poprawić sytuację finansową Neonetu.

Firma podkreśla również, że problemów finansowych nie odczuć mają jej klienci. Neonet chce dalej prowadzić obsługę sprzedażową i posprzedażową, a sposób funkcjonowania sklepów ma się nie zmienić. Zarząd przekonuje, że restrukturyzacja ma jedynie pomóc firmie w odzyskaniu płynności finansowej, na czym skorzysta zarówno sama sieć, jak i jej klienci.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Oto ceny w 2023 roku