Zostań wolontariuszem 9. Nocnego Wrocław Półmaratonu

i

Autor: materiały prasowe

Zostań wolontariuszem 9. Nocnego Wrocław Półmaratonu

2023-05-23 9:27 Materiał sponsorowany

Już niebawem, 17 czerwca 2023 r. o godz. 22.00 na ulice miasta stu mostów wybiegnie 10 tys. zawodników! To 9. edycja flagowej imprezy stolicy Dolnego Śląska – Nocny Wrocław Półmaraton. Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku nad imprezą biegową czuwa Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław – ty też możesz pomóc w organizacji tego wyjątkowego w skali Europy wydarzenia!

Nie musisz startować we „wrocławskiej połówce”, aby stać się częścią niezwykłego projektu. Zarówno organizatorom, jak i zawodnikom biorącym udział w Nocnym Wrocław Półmaratonie czy Wieczornym Biegu Rodzinnym przyda się wsparcie. Zaangażowanie do przedsięwzięcia wolontariuszy to jeden z elementów decydujących o powodzeniu wydarzenia, dlatego MCS Wrocław serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich chętnych!

Wolontariusze poszukiwani

W czerwcową noc ze Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu wyruszy nieprawdopodobnie duża liczba zawodników, którzy postanowili zmierzyć się z dystansem 21 kilometrów. Trasę będą zdobiły piękne iluminacje i oprawy. Atmosfera będzie rozgrzewana przez zgromadzonych na Stadionie oraz na trasie biegu kibiców. Aby wszystko przebiegło zgodnie z planem, potrzebne jest wsparcie wolontariuszy.

Na czym to polega?

W ramach wolontariatu osoby chętne do współpracy będą pomagać nie tylko na starcie i mecie biegu, ale także w biurze zawodów i depozycie. Wsparcie przyda się też w punktach z wodą i wyżywieniem na trasie oraz na mecie, podczas rozdawania medali tysiącom uczestników biegu, a także w innych strefach. Nieocenionym wsparciem będzie też zaangażowanie chętnych do pomocy przy biegu rodzinnym. Wolontariat potrwa od 15 do 17/18 czerwca br.

Zgłoś się do wolontariatu

Osoby zainteresowane współpracą przysłużą się ważnej sprawie, jaką jest promocja aktywnego spędzania czasu wśród wrocławian. Mają okazję przeżyć niesamowitą przygodę! Ponadto każdy wolontariusz otrzyma: ciepły posiłek, pamiątkowy ręcznik biegu, koszulkę, identyfikator oraz certyfikat uczestnictwa w wolontariacie. Aby rozpocząć współpracę wystarczy mieć ukończone 16 lat i wypełnić formularz dostępny na stronie: pol.wroclawmaraton.pl.

Artykuł sponsorowany