Policjant

i

Autor: Pixabay Zdjęcie ilustracyjne

Znacie metodę "na wnuczka"? Jaworzanin poszedł krok dalej. Kradzież "na dziecko w wózku".

2022-11-24 14:38

Sposobów na nawiązanie relacji z dzieckiem jest wiele. Osobista więź, jaka łączy rodzica z jego pociechą, jest pielęgnowana przez lata, podczas których przeżyć można razem mnóstwo wspaniałych przygód. No chyba, że ojciec angażuje was w drobne kradzieże - wtedy wspomnienia z dzieciństwa mogą być, delikatnie mówiąc, nie najlepsze.

Złodzieje wykorzystują przeróżne metody i sposoby, aby dokonać kradzieży. Na dość osobliwy pomysł wpadł 46-latek, którego zatrzymali policjanci z Jawora. Mężczyzna postanowił okraść jeden z jaworskich marketów budowlanych metodą „na dziecko w wózku”. Mundurowi odzyskali większość skradzionego mienia, które sprawca wywiózł ze sklepu w… wózku dziecięcym. W ten sposób łupem złodzieja padł towar o wartości ponad 1200 złotych. „Tata złodziej” usłyszał już zarzuty. Teraz będzie tłumaczył się ze swojego zachowania przed sądem.

Sprawca podczas podczas kradzieży został nagrany przez kamery monitoringu. Na materiale widać, jak mężczyzna wchodzi do sklepu z wózkiem dziecięcym, w którym znajdowało się małoletnie dziecko. W pewnym momencie zdjął on z regału dwa akumulatory, po czym włożył „łup” do wózka i wyszedł ze sklepu.

Jak się okazało, nie była to pierwsza tego typu kradzież w wykonaniu „taty złodzieja”. Trzy dni wcześniej, w ten sam sposób mężczyzna ukradł dwa akumulatory tej samej marki oraz puszkę z farbą.

Dość osobliwa metoda kradzieży - „na dziecko w wózku” - nie uszła złodziejowi na sucho. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany. Policjanci odzyskali trzy akumulatory, które z powrotem trafiły do sprzedaży. Jak się okazało, jeden z akumulatorów mężczyzna zdążył uszkodzić, a farbę wykorzystał w prowadzonych pracach remontowych.

Sprawcę ruszyło jednak sumienie i skruszony zapłacił za puszkę z farbą oraz uszkodzony akumulator. Za swoje naganne zachowanie złodziej przeprosił również obsługę sklepu.

źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl