policja

i

Autor: Pixabay

Na sygnale

Zaślepiony miłością wsiadł za kierownicę. Miał ponad 2 promile i jechał się oświadczyć

2023-03-29 14:25

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego interweniowali wobec nietrzeźwego kierującego samochodem osobowym marki Peugeot. Zatrzymany do kontroli 32-latek miał niespełna 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas zatrzymania podał, że właśnie jedzie się oświadczyć, ale wstąpił do sklepu po kwiaty. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W niedzielę 26 marca br. kilka minut przed godz. 17:00 do dyżurnego oławskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie, że kierujący osobowym Peugeotem jadąc ul. Kutrowskiego w kierunku szpitala zjeżdża na przeciwległy pas ruchu. Taki opis sytuacji mógł wskazywać, ze za kierownicą znajduje się osoba pod wpływem alkoholu. Dlatego niezwłocznie we wskazane miejsce został skierowany patrolu ruchu drogowego.

Dojeżdżając na miejsce interwencji mundurowi zauważyli, jak z parkingu jednego ze sklepów wielkopowierzchniowych wyjeżdża wskazany samochód, a styl prowadzenia pojazdu potwierdzał informacje ze zgłoszenia.

Zakochany z pierścionkiem kupował kwiat. To mu nie pomogło 

Podczas interwencji policjanci nie mieli wątpliwości, że siedzący za kierownicą 32-letni mężczyzna jest nietrzeźwy. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu wrocławskiego swoje zachowanie tłumaczył … miłością. Jak wyjaśnił policjantom w miejscu kontroli, właśnie jechał oświadczyć się dziewczynie. Miał w kieszeni pierścionek, a w samochodzie kupione chwilę wcześniej kwiaty.

W świetle obowiązujących przepisów 32-latkowi grożą surowe konsekwencje, przestępstwo to zagrożone jest karą grzywny, ograniczeniem wolności albo pozbawieniem wolności do dwóch lat. Policjanci na miejscu interwencji zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, samochód zabezpieczyli na parkingu strzeżonym, a 32-latek noc spędził w policyjnym areszcie.

Express Biedrzyckiej - Jacek KARNOWSKI