Wypadek na A4. Przewróciła się laweta z samochodami. Autostrada zablokowana

Wypadek na autostradzie A4 w Wądrożu Wielkim. Laweta przewożąca samochody zjechała z trasy i przewróciła się do rowu. Samochody zostały zniszczone. Autostrada została zablokowana.

Wypadek na autostradzie A4

Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło w sobotę na autostradzie A4 na wysokości Wądroża Wielkiego. Rozpędzona laweta wypadłą z drogi i zjechała do przydrożnego rowu. Samochody, które przewoziła, pospadały z lawet i zostały zniszczone. Jezdnia w kierunku Wrocławia została całkowicie zablokowana. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o wprowadzeniu objazdów zamkniętego odcinka autostrady A4.

- Wprowadzono objazd na węźle Legnica Wschód na drodze wojewódzkiej nr 323 w kierunku Jawora. Zamknięte są wjazdy na węzeł Legnickie Pole, Mikołajowice oraz Wądroże Wielkie. Na Autostradę można włączyć się do ruchu na węźle Budziszów - informuje Paulina Klamczyńska z GDDiK.

Kierowca lawety zasnął na autostradzie A4

Co było przyczyną wypadku lawety na autostradzie A4? Według ustaleń policji, kierowca samochodu, który przewoził 8 aut osobowych, najprawdopodobniej zasnął za kierownicą.

Zobacz zdjęcia z wypadku na autostradzie A4