Wyprzedaże 2022. Do kiedy wiosenne wyprzedaże? [DATA]

i

Autor: thinkstockphotos.com Wyprzedaże 2022. Do kiedy wiosenne wyprzedaże? [DATA]

Wymiana ciuchów w Krzywym Kominie! Sprawdź kiedy i jak możesz upolować wyjątkowe ubrania

2021-12-07 15:02

Rusza polowanie na perełki! Już w przyszły poniedziałek (13. grudnia) we wrocławskim Krzywym Kominie odbędzie się wymiana ubrań. To okazja do zdobycia unikalnych koszulek, spodni, czy sukienek praktycznie za darmo. Na evencie będzie można też porozmawiać na temat odzieży z drugiej ręki z Eweliną Wąs, znaną na Youtube jako Wąskie Gardło. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

Wymiana ciuchów to świetna akcja dla wszystkich miłośników mody vintage, ale też dla osób, które zwyczajnie chciałyby odświeżyć swoją szafę. W ten sposób można pozbyć się nieużywanych rzeczy, jednocześnie nadając im drugie życie, a dodatkowo uzupełnić półki nowymi ubraniami. To też kapitalny pomysł na spędzenie kreatywnego czasu z przyjaciółmi, z którymi wspólnie będziemy godzinami poszukiwać tak zwanych perełek. Okazja do tego będzie już w najbliższy poniedziałek (13. grudnia). Od godziny 17:00 w Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin Stowarzyszenie Studenckie WIGGOR w ramach projektu „Kobieta z Wiggorem” organizuje właśnie taką wymianę ubrań. Wbrew pozorom nie jest to wydarzenie skierowane jedynie dla dziewczyn, ale również dla mężczyzn, chcących znaleźć nowe spodnie, bluzy, czy koszule.

- Projekt nazwa się ,,Kobieta z Wiggorem’’ i głównie jest skierowany do kobiet, ale absolutnie nie ma znaczenia, czy ktoś jest kobietą, czy mężczyzną, ponieważ ubrania nie mają płci, więc myślę, że każdy coś dla siebie znajdzie. Na event obowiązują zapisy poprzez formularz, gdzie każda z chętnych osób wpisze ilość przyniesionych ubrań oraz dodatków. W zamian za to dostanie kupon, który może wymienić na rzecz, która jej się spodoba - mówi Emilia Michailidou-Gunia koordynatorka projektu. 

Gość specjalny i rozmowa o second handach

Oprócz samej wymiany ubrań na wydarzeniu pojawi się gość specjalny, czyli Ewelina Wąs, znana na Youtube jako Wąskie Gardło. Jej wizyta to pretekst do rozmowy na temat odzieży z tak zwanej drugiej ręki. Na evencie będzie można się dowiedzieć między innymi: jak szukać ubrań w lumpeksach, które second handy we Wrocławiu są warte uwagi, jak dbać, przechowywać i czyścić rzeczy z takich miejsc. Co więcej, często w naszych szafach zalegają nam nieużywane ubrania, które moglibyśmy oddać innym i również ten temat zostanie poruszony. Gość specjalny opowie o fast fashion, czyli szybkiej modzie oraz jej minusach – jak bardzo negatywnie wpływa ona na środowisko. Dodatkowo, mimo, że wydaje się to oczywiste, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego jak powinien utylizować ciuchy, które swój żywot powinny już zakończyć, dlatego i o tym będzie mowa.

- Teraz większość ubrań jest wykonanych ze sztucznych materiałów, których rozłożenie zajmuje bardzo dużo czasu, a to źle wpływa na nasze środowisko. Dlatego warto świadomie kupować ubrania - szukać takich o lepszej jakości, czyli z naturalnych materiałów. A do tego starać się wybierać te właśnie z lumpeksów, z drugiej ręki, ponieważ wtedy nie dokładamy się do tej negatywnej masowej konsumpcji – dodaje Emilia Michailidou-Gunia. 

Wydarzenie startuje 13 grudnia od godziny 17:00 i potrwa do godziny 20:00. Obowiązują zapisy. Szczegóły znaleźć można na Facebooku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 07.12 (Goście: Marcin Horała - wiceminister infrastruktury, PiS oraz Waldemar Pawlak - PSL, były premier) Sedno Sprawy: Zbigniew Ziobro