MPK Wrocław

i

Autor: Materiały prasowe MPK Wrocław MPK Wrocław

Wrocław zamienia się w plan filmowy! W roli głównej Jakub Gierszał. Sporo zmian w komunikacji

2022-05-17 13:19

We Wrocławiu od 16 maja trwają zdjęcia do filmu Jana Holubka pt. „Doppelgänger. Sobowtór”. Główną rolę gra Jakub Gierszał. Dotychczas powstały zdjęcia m.in. przy ul. Ruskiej. Teraz zostały sceny na Szewskiej, Ofiar Oświęcimskich, czy placu Kościszuki. Pojawi się sporo zmian w kursowaniu komunikacji zbiorowej.

W nowym filmie Jana Holoubka „Doppelgänger. Sobowtór” Wrocław będzie Strasburgiem z lat 70. i 80. W tle pojawią się wydarzenia polskie – Sierpnia '80, stanu wojennego, a potem okresu transformacji ustrojowej. Produkcja jest dramatem i thrillerem psychologicznym z elementami filmu szpiegowskiego. W głównej roli zobaczymy Jakuba Gierszała znanego m.in. z „Sali samobójców”, „Nieulotnych”, „Najlepszego”, „Pomiędzy słowami”. Obok niego pojawi się Tomasz Schuchardt, Emily Kusche, Andrzej Seweryn, Nathalie Richard, Katarzyna Herman, Joachim Raaf, Jessika McIntyre.

W związku ze zdjęciami filmowców, wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji. 

Na ulicy Świdnickiej, pomiędzy ulicą Podwale a ulicą Kościuszki, od godziny 0:00 do godziny 4:00 w nocy z 17 na 18 maja 2022 roku (wtorek/środa) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 206, 243, 247, 248, 249, 253 i 257.

  • Kursy nocne linii 206 i 249 jadące w kierunku Nowego Dworu, od ulicy Świdnickiej zostaną skierowanie objazdem przez ulicę Kościuszki, plac Legionów, ulicę Sądowa i Podwale do placu Orląt Lwowskich z pominięciem przystanku "Renoma", a w kierunku przeciwnym od placu Orląt Lwowskich przez plac Legionów i ulicę Kościuszki do ulicy Kołłątaja również z pominięciem przystanku "Renoma".
  • Na trasie objazdu kursów nocnych z Nowego Dworu do Dworca Głównego, autobusy będą dodatkowo zatrzymywały się na przystanku tymczasowym przy placu Kościuszki.
  • Kursy nocne linii 243, 247, 248, 253 i 257 jadące w kierunku Pilczyc, Leśnicy, Polanowic, Karłowic i Różanki, od Dworca Głównego zostaną skierowane objazdem przez ulicę Kołłątaja, Skargi i plac Dominikański z pominięciem przystanków "Arkady (Capitol)" i "Renoma".W kierunku przeciwnym, autobusy pojadą objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową, plac Legionów i ulicę Kościuszki z pominięciem przystanku "Renoma".

Zmiany w komunikacji nastąpią również w związku z rozpoczynającą się imprezą studencką - Ekonomaliami. Zostanie uruchomiona specjalna linia tramwajowa T9 w dniach 18-20 maja 2022 roku (środa-piątek) na trasie:

  • Uniwersytet Ekonomiczny (przystanek przy wyjeździe z Zajezdni Gaj) - Ślężna - Dyrekcyjna - Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Skargi - pl. Dominikański - Galeria Dominikańska (nawrót na pl. Społecznym) Galeria Dominikańska - Skargi - Kołłątaja - Peronowa - Borowska - Dyrekcyjna - Ślężna - Uniwersytet Ekonomiczny

Linia T9 będzie kursowała w godzinach ? 22:00-23:00 z częstotliwością co około 10 minut.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!