policja

i

Autor: KMP Przemyśl

Wrocław. Akcja "Znicz 2021". Doszło do ponad 100 kolizji i 13 wypadków

2021-11-03 11:57

W dniach od 29 października do 2 listopada br., na drogach Wrocławia i powiatu wrocławskiego służbę pełniło znacznie więcej policjantów niż zwykle. Każdego dnia mundurowi współdziałali z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, dbając o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby najbliższych. Podsumowując tegoroczną akcję „Znicz” można stwierdzić, że obchody uroczystości Wszystkich Świętych, przebiegły bezpieczniej niż w latach ubiegłych.

Od 29 października, a więc od momentu, gdy rozpoczęto policyjną akcję „Znicz 2021”, aż do 2 listopada na obszarze Wrocławia oraz powiatu wrocławskiego doszło do ponad 100 kolizji i 13 wypadków, w których poszkodowanych zostało kilkanaście osób. Miały one miejsce m.in. na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, Moście Mieszczańskim, ul. Rysiej, Parafialnej, Krasińskiego, Pełczyńskiej, Lipowej, Grabiszyńskiej, Jana III Sobieskiego, Lotniczej oraz Wilanowskiej. Na ostatniej z wymienionych ulic doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji, bo zasłabł kierowca autobusu i pojazd ten uderzył w latarnię. Pasażerowie szybko ruszyli z pomocą kierowcy i przywrócili mężczyźnie czynności życiowe. 57-letni kierowca został następnie przewieziony do szpitala. Pod opiekę medyków trafiła także jedna z 20 osób podróżujących autobusem, na szczęście w stanie niezagrażającym życiu, bo z ogólnymi potłuczeniami ciała, których doznała w wyniku upadku.

Policjanci w tym czasie zatrzymali na drogach 11 kierowców, którzy, pomimo wielokrotnych apeli, zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Przeprowadzili ponad 1,4 tys. interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 50 osób oraz 21 osób poszukiwanych. Mundurowi działali także przy każdym z wrocławskich cmentarzy. 

Podsumowując tegoroczną akcję „Znicz” można stwierdzić, że obchody uroczystości Wszystkich Świętych, przebiegły bezpieczniej niż w latach ubiegłych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 02.11 (Goście: Artur Dziambor - Konfederacja, Krzysztof Brejza - Koalicja Obywatelska) Sedno Sprawy: Piotr Patkowski