Dolnośląskie. Wstępne wyniki sekcji zwłok nurków, którzy utonęli w Sobótce nie wykazały urazów mechanicznych/ zdj. poglądowe

i

Autor: Starostwo Iławskie Dolnośląskie. Wstępne wyniki sekcji zwłok nurków, którzy utonęli w Sobótce nie wykazały urazów mechanicznych/ zdj. poglądowe

Dolnośląskie. Wstępne wyniki sekcji zwłok nurków, którzy utonęli w Sobótce nie wykazały urazów mechanicznych

2021-11-03 10:55

Wstępne wyniki sekcji zwłok trzech nurków, którzy na początku października utonęli w zalanej kopalni w Sobótce nie wykazały urazów mechanicznych – podała wrocławska prokuratura.

3 października trzech płetwonurków z sześciu nurkujących w zalanej kopalni Maria Concordia w Sobótce nie wypłynęło na powierzchnię. Byli to doświadczeni nurkowie, którzy w cywilnej szkole brali udział w ćwiczeniach poszerzających umiejętności. Akcja poszukiwawcza była prowadzone przez dwa dni, do podjęcia na powierzchnię ostatniego z ciał zaginionych.

Wrocławska prokuratura podała, że wstępne wyniki sekcji zwłok przeprowadzonej w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu nie wykazały u zmarłych urazów mechanicznych, które mogłyby spowodować zgon lub utratę przytomności. 

- Stwierdzono natomiast różnie wyrażone cechy utonięcia u wszystkich denatów, mianowicie ostre rozdęcie płuc i pienistą białą treść w drogach oddechowych - podała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Małgorzata Dziewońska.

Rzeczniczka dodała, że w celu potwierdzenia przyczyny zgonu zlecono badania histopatologiczne oraz badania w kierunku ewentualnego wychłodzenia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 02.11 (Goście: Artur Dziambor - Konfederacja, Krzysztof Brejza - Koalicja Obywatelska) Sedno Sprawy: Piotr Patkowski