Wrocław. 20-latek zaatakował nożem kierowcę samochodu, wcześniej okradł sklep. Bandytę zatrzymano na dworcu PKP

i

Autor: Dolnośląska Policja

Wrocław

Wrocław. 20-latek zaatakował nożem kierowcę, wcześniej okradł sklep. Bandytę zatrzymano na dworcu PKP

2023-12-22 11:25

Do napadu z użyciem noża doszło w rejonie dworca PKP we Wrocławiu. Bandyta najpierw groził nożem swojej ofierze, później dokonał pobicia. Sprawcę, który wcześniej okradł jeden ze sklepów zatrzymano na terenie Dworca PKP we Wrocławiu.

Bandyta groził nożem kierowcy, wcześniej okradł sklep

Do napadu w okolicy dworca kolejowego przy ulicy Piłsudskiego we Wrocławiu doszło kilka dni temu. Jak przekazuje dolnośląska policja, zatrzymany został 20-letni mieszkaniec podwrocławskiej gminy Kobierzyce.

Najpierw 20-latek zatrzymał na dworcu 19-latka, któremu groził przy pomocy noża, ten w obawie o swoje zdrowie i życie wydał napastnikowi 50 złotych. Później na stacji kolejowej sprawca nawiązał kontakt z mężczyzną, który miał go przewieść swoim pojazdem na jedną z wrocławskich ulic. W trakcie podróży zagroził nożem kierującemu autem mężczyźnie.

- Mężczyzna zaatakował kierującego, doprowadzając go do stanu bezbronności. Napastnik użył wówczas noża, gazu pieprzowego i przemocy fizycznej, powodując u pokrzywdzonego naruszenie czynności narządów jego ciała. Łupem 20-latka padło wtedy mienie w postaci m.in. produktów spożywczych i papierosów - przekazał mł. asp. Paweł Noga z sekcji prasowej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Sprawca zniszczył też wyposażenie samochodu.

Zatrzymania mężczyzny dokonali na terenie dworca PKP policjanci z Komisariatu Kolejowego KWP we Wrocławiu. Okazało się, że przed napadem na ludzi dokonał kradzieży w jednym z popularnych dyskontów. Łącznie podczas swojej wizyty w sklepie ukradł 23 kawy i 12 płynów do prania.

Za rozbój, wymuszenia i liczne kradzieże grozi mu nawet 20 lat więzienia

- Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty związane ze swoją przestępczą działalnością, a decyzją wrocławskiego sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Zgodnie z aktualnymi przepisami młody mężczyzna może spędzić za kratkami nawet 20 lat -  informuje mł. asp. Paweł Noga.

Wichura na Dolnym Śląsku. Powalone drzewa, uszkodzone samochody. Niemal 200 interwencji strażaków