Magiczny czas

WOŚP 2024 we Wrocławiu. Cały Rynek i ludzie w serduszkach [ZDJĘCIA]

2024-01-28 15:41

32 Finał WOŚP we Wrocławiu można zaliczyć do udanych. Koncerty odbywają się na Rynku i w Starym Klasztorze. Oprócz tego w wydarzeniu bierze udział wiele instytucji - od służb mundurowych po instytucje kultury, organizacje pozarządowe i szpitale.

Koncerty przygotowane na niedzielny finał WOŚP rozpoczęły się o godz. 13.00 na scenie na wrocławskim Rynku. Finał otworzył tu, przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, prezydent miasta Jacek Sutryk.

Wystąpią m.in. Robert Cichy, Dr Misio i Nocny Kochanek. Odbędzie się też wydarzenie Gitarowe Rekordy Wszechczasów, które nawiązuje do odbywającego się co roku 1 maja we Wrocławiu bicia gitarowego rekordu świata. Koncerty na Rynku zakończą się o godz. 20.00 tradycyjnym światełkiem do nieba.

Scena w Starym Klasztorze ruszyła o godz. 15.00. Wystąpią m.in. Blade Loki i Hurt.

O godz. 16:30 rozpoczyna się koncert Kobiety mają głos, gdzie wystąpią lokalne piosenkarki.

ZOBACZCIE JAK WYGLĄDA RYNEK WE WROCŁAWIU PODCZAS FINAŁU WOŚP

Tematem zaplanowanego na 28 stycznia 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą „Płuca po pandemii”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów pulmonologicznych dla dorosłych. Fundacja planuje zakup m.in. urządzeń służących do diagnostyki obrazowej, rezonansów magnetycznych, aparatów ultrasonograficznych, polisomnografów, przenośnych spirometrów, systemów do badań bronchoskopowych, sprzętu do rehabilitacji pulmonologicznej i torakochirurgii.