Ostrzeżenia IMGW na Dolnym Śląsku. Rzeki przekraczają stany alarmowe. Widawa wylała, roztopy w Karkonoszach

i

Autor: Weronika Plucińska

Wrocław

Widawa we Wrocławiu znów wylała. IMGW ostrzega: stan alarmowy został przekroczony

2024-02-26 8:30

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie najwyższego stopnia dotyczące Widawy na Dolnym Śląsku. Rzkea przekracza stan alarmowy, a w kilki miejscach ponownie wylała.

Widawa na Dolnym Śląsku może wylać. IMGW wydało ostrzeżenie trzeciego stopnia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia dot. rzeki Widawa na Dolnym Śląsku. "Na środkowej Widawie utrzyma się powolna tendencja wzrostowa powyżej stanu alarmowego w Zbytowej. W Krzyżanowicach początkowo prognozowana jest stabilizacja a następnie możliwy jest ponowny wzrost powyżej stanu alarmowego" - czytamy w komunikacie.

Przekroczenia stanów alarmowych są naprawdę poważne - w niedzielę, 25 lutego, w Zbytowej i Krzyżanowicach wyniosły one po nawet 40 cm. To nie pierwszy raz w tym roku, gdy Widawa wylewa. 

Niestety, oprócz problemów z Widawą, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada również przekroczenie stanów alarmowych na Baryczy. "W pierwszej części okresu na Baryczy w Łąkach prognozowana jest jeszcze tendencja wzrostowa powyżej stanu alarmowego, w Osetnie stabilizacja a potem wzrosty przy przekroczonym stanie alarmowym" - podaje IMGW.

Tak wygląda Widawa z lotu ptaka: 

KSW Epic - Mateusz Borek

Quiz geograficzny. Zgadniesz, na jakim kontynencie leżą te miasta?

Pytanie 1 z 20
Na jakim kontynencie leży Johannesburg?