Przed nami święta Bożego Narodzenia. Większość z nas jak co roku spędzi je przy mniej lub bardziej zastawionych stołach. A na nich, zgodnie z wielowiekową tradycją pojawią się wszelkiego rodzaju mięsa i wędliny. W wielu domach święta kojarzą się nieodmiennie z zapachem i smakiem tradycyjnych polskich mięs i wędlin. Wędzona szynka, pieczony schab, podsuszana kiełbasa czy grubo mielony pasztet pojawiają się na naszych stołach od pokoleń. Wiele osób do dziś wspomina z dzieciństwa zapach wędzonego boczku czy niepowtarzalny smak świątecznej szynki.
TRADYCYJNE METODY – UNIKALNY SMAK
Tradycja wytwarzania najlepszych i najsmaczniejszych wędlin przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. I choć dziś – w dobie powszechnej industrializacji – niełatwo jest znaleźć na sklepowych półkach wyroby produkowane według tradycyjnych receptur, warto zadać sobie odrobinę trudu. Smaku naturalnych wędlin nie da się porównać ze „smakiem” większości wyrobów sprzedawanych w popularnych sklepach mięsnych i marketach.
Gdzie w takim razie znaleźć smaczne i naturalne wędliny? Wystarczy poszukać lokalnych producentów, którzy pozostają wierni tradycji. Znajdziemy ich także na Dolnym Śląsku.
- W latach 50. XX wieku nasz dziadek trudnił się wyrobem naturalnie wędzonych wyrobów we wsi Jagodnik pod Świdnicą. Przez lata swej pracy nabył doświadczenia i opracował receptury na wyjątkowo smaczne produkty – przekonują przedstawiciele firmy Dar-Vit, której produkty znajdziemy w kilkunastu lokalizacjach na Dolnym Śląsku. - Firma Dar-Vit kontynuuje tradycję rodzinną wg. receptur dziadka. Wędzimy je w piecach kominowych na drewnie z drzew liściastych - owocowych i dębu. To właśnie tradycyjnym metodom wędzenia, nasze wyroby zawdzięczają swój unikalny smak.
NATURALNE ZNACZY ZDROWE
Do zakupów podchodzimy z coraz większą świadomością. Od ceny produktu coraz częściej ważniejsza jest jego jakość. Szczególnie istotne jest to w przypadku wędlin. Tradycyjne metody produkcji i brak szkodliwych substancji dodatków, to nie tylko nieporównywalnie lepszy smak, ale przede wszystkim większe korzyści dla naszego zdrowia.
- Nie stosujemy żadnych sztucznych konserwantów jedynie sól, suszenie i pasteryzację - tłumaczą przedstawiciele firmy Dar-Vit. - Klienci cenią nasze produkty za świeżość i smak, który bardzo różni się od wyrobów sprzedawanych w większości sklepów mięsnych i marketów. Jesteśmy laureatem ogólnokrajowego konkursu produktów regionalnych Perła Smaku 2014 za kiełbasę swojską i 2017 za szynkę gotowaną.
W ofercie firmy Dar-Vit znajdziemy m.in. tradycyjnie wędzone i pieczone szynki, schaby, polędwiczki, kiełbasy, kabanosy, a także pasztety, kaszanki i smalec. Wszystko przygotowywane według tradycyjnych receptur i na naturalnych składnikach. Jeśli chcielibyście przekonać się, czym różni się smak naturalnych wędlin od tych z masowej produkcji, wystarczy odwiedzić jeden z kilkunastu sklepów, oferujących wyroby dolnośląskiego producenta:
- WROCŁAW - ul. Swobodna 37 (Pasaż Zielińskiego)
- WROCŁAW - ul. Bajana 1 (Hala Targowa Tęcza)
- WROCŁAW - ul. Kamieńskiego 200
- WROCŁAW - ul. Komandorska 66 (Centrum Handlowe Arena)
- WROCŁAW - ul. Strzegomska 206 (Hala Strzegomska)
- WROCŁAW - ul. Świeradowska 70 (Centrum Handlowe Gaj)
- WROCŁAW - ul. Widna 6 (Centrum Handlowe Perła)
- WROCŁAW - ul Piaskowa 17 (Hala Targowa)
- ŚWIDNICA - ul. W. Wróblewskiego 1B (hala targowa Pod Platanem)
- GRODKÓW - ul. Warszawska 34 (targowisko miejskie)
- KŁODZKO - ul. Objazdowa (targowisko miejskie)
- POLANICA ZDRÓJ - ul. Zdrojowa 1B
- SOBÓTKA - ul. Armii Krajowej 6 (plac targowy)
- STRZEGOM - ul. Paderewskiego (targowisko miejskie)
- STRZELIN - ul. Okulickiego (targowisko miejskie przy aquaparku)
- WALIM - ul. 3 Maja (targowisko miejskie)
- WAŁBRZYCH - ul. Hetmańska 82 („Bazar”)
- ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE - ul. Daleka (parking przy targowisku miejskim)
- ŻARÓW - ul. Dworcowa 584 (targowisko miejskie)
Artykuł sponsorowany