Tomasz Komenda nie żyje. Miał 46 lat, zmagał się z chorobą nowotworową

i

Autor: MARCIN SMULCZYNSKI / SUPER EXPRESS Tomasz Komenda nie żyje. Miał 46 lat, zmagał się z chorobą nowotworową

Smutna śmierć

Data i miejsce pogrzebu Tomasza Komendy. To tutaj odbędzie się ostatnie pożegnanie

2024-02-24 15:00

W środę, 21 lutego, całą Polskę obiegła smutna wiadomość o śmierci Tomasza Komendy. Mężczyznę pokonał nowotwór, z którym walczył od dłuższego czasu. Jest już wyznaczona data i miejsce pogrzebu.

21 lutego Polskę obiegła smutna wiadomość. Tomasz Komenda, który został niewinnie skazany na 25 lat pozbawienia wolności za zbrodnię której nie popełnił i wyszedł po 18-stu, przegrał walkę z nowotworem. O śmierci mężczyzny poinformował m.in. jego brat, teraz wyznaczona została już data i miejsce pogrzebu.

"Z głębokim żalem informuję, iż w dniu dzisiejszym światełko życia mojego brata, po dwuletniej walce z nowotworem, zgasło" - napisał w mediach społecznościowych Gerard Komenda, brat Tomasza.

Data i miejsce pogrzebu Tomasza Komendy

Poinformował tam również o dacie i miejscu pogrzebu Tomasza Komendy. - Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 26.02.2024 o godzinie 12 w kaplicy na cmentarzu przy ul. Kiełczowskiej (Psie Pole) - czytamy.

Zbrodnia miłoszycka. Za co został skazany Tomasz Komenda?

Tomasz Komenda skazany był za popełnienie zbrodni miłoszyckiej - brutalne morderstwo 15-letniej Małgosi. Podczas nocy sylwestrowej 1996/1997 15-letnia Małgosia Kwiatkowska bawiła się na imprezie w klubie Alcatraz w Miłoszycach. Mieszkanka Jelcza-Laskowice podczas zabawy spożywała alkohol, a budynek przy ul. Kościelnej 5 opuściła z jednym z kolegów. Po raz ostatni widziano ją w towarzystwie trzech mężczyzn - Krzysztofa K., Andrzeja W. oraz Ireneusza M. Z samego rana między gospodarstwami znaleziono ciało Małgosi. Okazało się, że 15-latka została brutalnie zgwałcona oraz zamordowana. Śledczym udało się ustalić jedynie, że sprawców było kilku, jednak ze względu na brak dowodów, śledztwo umożono.

O sprawie ponownie głośno zrobiło się dopiero w 2000 roku, kiedy na antenie Polsatu przedstawiono rysunek z wizerunkiem mężczyzny, z którym 15-letnia Małgosia miała bawić się na imprezie. Na policję zadzwoniła kobieta i zgłosiła, że wnuk jej sąsiadki - Tomasz Komenda - wygląda podobnie do zaprezentowanego wizerunku.

Tomasz Komenda w 2004 r. został skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-letniej Małgosi z Miłoszyc. Wyszedł na wolność po 18 latach, gdy stało się jasne, że nie popełnił zbrodni, za którą trafił za kraty. Miał wtedy 41 lat. W 2021 r. sąd przyznał Komendzie łącznie niemal 13 mln zł zadośćuczynienia i odszkodowania.

Tomasz Komenda nie żyje. Niesłusznie skazany spędził 18 lat w więzieniu. Miał 47 lat