"Świat Według Kiepskich"

To w tym miejscu mieszkał Ferdek Kiepski. Zobacz zdjęcia kamienicy przy ul. Ćwiartki 3/4!

2024-03-07 13:13

Wrocław nie tylko kojarzy się jako miasto krasnali. Z pewnością część z nas ma na myśli również stolicę Dolnego Śląska jako miejsce, w którym stworzono serial "Świat Według Kiepskich". Niektórzy nawet zastanawiają się, gdzie znajduje się słynna kamienica przy ul. Ćwiartki 3/4. Sprawdź, gdzie we Wrocławiu kręcono "Świat Według Kiepskich".

"Świat Według Kiepskich" jest jednym z najdłużej emitowanych seriali w Polsce. Został wymyślony przez Janusza Sadzę, Aleksandra Sobiszewskiego, Igora Nurczyńskiego i Romana Regę w 1997 r., a pierwszy odcinek został wyemitowany w 1999 r. Serial przedstawia losy stereotypowej polskiej rodziny. Jednocześnie w zabawny sposób ukazuje wady takie, jak lenistwo czy chamstwo.

Janusz Sadza zdradził kiedyś, że inspiracją do stworzenia takiego sitcomu był amerykański "Świat Według Bundych". W czasie, gdy "Świat Według Kiepskich" powstawał, Sadza był mieszkańcem wrocławskiego "trójkąta", dlatego akcja serialu na początku toczy się w kamienicy podobnej do tych, które otaczały Sadzę na co dzień. 

W serialu rodzina Kiepskich mieszka przy ul. Ćwiartki 3/4. W rzeczywistości budynek ten znajduje się na Przedmieściu Oławskim przy ul. Podwale 67. Na tym terenie nakręcono aż 76 odcinków, a później produkcja przeniosła się do studia ATM Grupa w Bielanach Wrocławskich

Co ciekawe, na Google Maps kamienica przy ul. Podwale 67 oznaczona jest jako atrakcja turystyczna.

W tej kamienicy kręcono "Świat Według Kiepskich". Sprawdź, gdzie we Wrocławiu mieszkał Ferdek Kiepski

Klątwa nad "Światem Według Kiepskich"? Aż 63 aktorów odeszło z obsady słynnego serialu

Świat według Kiepskich. Tak zmieniła się serialowa Jolasia