TŁUSTY CZWARTEK 2022. Ile zapłacimy za pączka we Wrocławiu? [CENY]

i

Autor: Getty Images TŁUSTY CZWARTEK 2022. Ile zapłacimy za pączka we Wrocławiu? [CENY]

TŁUSTY CZWARTEK 2022. Ile zapłacimy za pączka we Wrocławiu? [CENY]

2022-02-23 15:34

Tłusty Czwartek to dzień i jednocześnie święto dla wszystkich łasuchów. Właśnie wtedy każdy z nas może jeść pączki lub faworki do oporu, nie licząc kalorii. Uczta ta zbliża się wielkimi krokami. Pojawia się pytanie: ile w tym roku zapłacimy za paczka? Jak wyglądają ceny pączków we Wrocławiu? Wszystkie informacje na ten temat znajdziecie poniżej.

Tłusty Czwartek 2022 już niedługo. W tym roku przypada on 24 lutego. Na święto to czekają wszystkie łasuchy. W tłusty czwartek bowiem, wedle tradycji, dozwolone jest objadanie się bez ograniczeń, a kalorie nie mają najmniejszego znaczenia. Jemy przeważnie pączki. Sprawdzają się też w tym dniu faworki i oponki. Jeden z przesądów mówi, że kto tego dnia nie zje choćby jednego pączka, to w dalszej części roku nie będzie mu się wiodło.

Pojawia się też inna istotna kwestia: ile w tym roku zapłacimy za pączka? Jak przedstawiają się ceny pączków we Wrocławiu? Jedno jest pewne i nie ulega wątpliwości: jest drożej, niż w zeszłym roku.

Ceny pączków 2022. Ile zapłacimy za pączka?

Jak poinformował Interię Michał Woliński, właściciel cukierni z punktami w Warszawie i Grodzisku Mazowieckim, pączki będą droższe. 

- W zeszłym roku w tłusty czwartek zaczynaliśmy od ceny 3,50 zł za podstawowe, popularne smaki pączków typu róża, nadzienie wieloowocowe. W tym roku to będzie 4 zł. Może moglibyśmy jeszcze bardziej podnieść cenę, ale nie chcemy wyprzedzać inflacji. Nie możemy iść równo z inflacją. Przedsiębiorcy muszą być trzy kroki za nią i stworzyć pewien bufor bezpieczeństwa - tłumaczy.

- U mnie pączek kosztował 3 zł. Być może podniesiemy cenę o 20 gr, 30 gr czy może 50 gr. Na pewno nie będziemy podnosili ceny do 5-6 zł, bo to jest bez sensu - wskazują inni przedsiębiorcy.

Sprawdźcie TUTAJ, gdzie kupić NAJLEPSZE pączki we Wrocławiu!

Po ile pączki w Aldi, Lidlu czy Biedronce?

W Lidlu za donut confetti zapłacimy 1,60 zł; za faworki 200 g 5,70 zł; pączek z nadzieniem czekoladowym w cenie 2,08 zł czy mini pączki z nadzieniem karmelowym 240 g w cenie 7,60 zł. Wegański pączek kosztuje 2,27 zł/110 g/1 szt, donuty warzywne (zielona herbata, dyniowy, buraczany, marchewkowy) kosztują 2,89 zł/1 szt. Sieć sprzedaje również pączki premium z nadzieniem malinowym i liofilizowanymi truskawkami, w cenie 3,32 zł/125 g/1 szt. oraz – z nadzieniem wiśniowym i pistacjami, 3,80 zł/125 g/1 szt.

W Biedronce kupimy faworki z cukrem pudrem 200 g w cenie 5,69 zł. W ofercie są m.in. donut z polewą kakaową, 55 g w cenie 1,19 zł; donut WW E. Wedel, 64 g za 2,37 zł; donut cookies za 2,09 zł; donut z dodatkiem Haribo Chamallows za 1,90 zł ; pączek z nadzieniem o smaku różanym za 1,99 zł czy pączek Love, 88 g za 1,99 zł.

Sonda
Tłusty Czwartek 2023. Wolisz pączki czy faworki?

Sieć Aldi w swoim asortymencie ma m.in. donuta w kształcie serca w kolorowej posypce w cenie 1,89, croissant z nadzieniem czekoladowo-orzechowym za 1,79 zł, pączek long z czekoladą za 1,39; pączek z różą za 1,49 zł czy donut z polewą za 1,09 zł.

Jeżeli jesteśmy bardziej ambitni i kreatywni, nie musimy kupować gotowych pączków. Możemy poświęcić trochę wolnego czasu i zrobić własne pączki. Który przepis okaże się być najlepszym? Poniżej przedstawiamy wam te najbardziej sprawdzone!

Pączki siostry Anieli - przepis na tradycyjne pączki z marmoladąPączki bez drożdży - przepis na pyszne domowe smakołykiOreo smażone w cieście - ekspresowe mini pączusie na Tłusty CzwartekPrzepis na pączki - domowe, ze starej książki kucharskiej

Cała Polska smaży pączki dla Wiktorka