TikTokerka zrobiła jajecznicę z trujących grzybów i napisała, że ją zjadła. Lasy Państwowe ostrzegają

i

Autor: screen: TikTokHanusia/pixabay

TikTokerka zrobiła jajecznicę z trujących grzybów, którą potem zjadła. Lasy Państwowe ostrzegają

2022-10-07 12:40

Na TikToku pojawiło się nagranie influencerki z grzybobrania. Autorka pochwaliła się cennymi zbiorami w postaci kurek. Zrobiła sobie z nimi jajecznicę, którą później zjadła. Jak się jednak później okazało, grzyby na filmie były trujące. Informację tę oficjalnie potwierdziły Lasy Państwowe na swoim Facebooku.

Kilka dni temu, TikTokerka Hanusia Wielka opublikowała nagranie z "grzybobrania". Nazbierała, jak się jej wydawało, aż kilka kurek. Później je umyła i podsmażyła na masełku wrzucając jajka. Wyszła z tego jajecznica. Komentujący post zauważyli jednak druzgocącą rzecz. Grzyby, które nazbierała Hanusia były trujące. To lisówki. Oficjalnie tę informację potwierdziły także Lasy Państwowe w swoich mediach społecznościowych. Filmik został wyświetlony już ponad milion razy.

Kobiecie na szczęście nic się nie stało. Jak donoszą różne portale - nie trafiła do szpitala, a jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

"My życzymy zdrowia, a na kolejne grzybobranie zalecamy zabranie ze sobą atlasu grzybów. Owocniki lisówki zawierają arbitol, który może (zależnie od predyspozycji spożywającego) powodować uciążliwe zaburzenia trawienne" - czytamy na Facebooku Lasów Państwowych.

Hanusia na swoim TikToku wspomina wspomina także o tym, że jeśli ktoś nie zna się na grzybach - lepiej żeby ich nie zbierał. Lasy Państwowe podkreślają, że to właśnie pod taką teża zdecydowanie się podpisują. Dodają również, aby z rozwagą oglądać filmy influencerów, z czym portal eska.pl także się zgadza.

Nie udostępniamy nagrania Hanusi z TikToka, aby nie tworzyć jej zasięgów. Wy też go nie szukajcie - to strata Waszego czasu. Lepiej udajcie się na grzyby do lasu - jest ich tam nadal naprawdę sporo!

Przepis na HITY Z TIKTOKA [B.O.T.A., FERRARI] | ESKA XD - Ale to już było! #59