Mario Bros., ale to Ferdek Kiepski. Istnieje gra o Świecie Według Kiepskich

i

Autor: Polsat; screen zrobiony podczas gry

"Świat Według Kiepskich"

Super Mario Bros., ale to Ferdek Kiepski. Istnieje gra o "Świecie Według Kiepskich"

2024-04-22 13:04

"Świat według Kiepskich" to jeden z najsłynniejszych seriali emitowanych na antenach Polsatu w latach 1999-2022. Miliony Polaków śledziło wówczas losy Ferdka Kiepskiego, Mariana Paździocha i Arnolda Boczka. W czasie trwania serialu jeden z fanów postanowił stworzyć grę wideo "Świat według Kiepskich: Retro Adventures". Platformówka 2D przypomina Super Mario Bros.

Istnieje gra komputerowa o "Świecie Według Kiepskich". Jak Super Mario, ale to Ferdek Kiepski

"Świat Według Kiepskich" stał się już kultowym serialem. Z pewnością każdy z nas obejrzał chociaż jeden odcinek przygód Ferdka Kiepskiego we wrocławskiej kamienicy przy ul. Ćwiartki 3/4. Produkcja ta zebrała miliony fanów i do dzisiaj jest mile przez nich wspominana. Jakub Wojdat postanowił stworzyć nawet grę komputerową na podstawie serialu.

"Świat Według Kiepskich: Retro Adventures" to gra platformowa 2D, w której musimy pomóc Ferdkowi trafić do sklepu monopolowego. Po drodze zbieramy słynne piwo Mocny Full oraz papier toaletowy, a gdy znajdziemy klucz, to możemy odebrać wódkę. Jeśli nie uda nam się przejść jakiejś przeszkody i przegramy, wówczas Ferdek zamienia się w aniołka i cofa nas do początku planszy

W sumie jest sześć poziomów i na każdym z nich dostajemy nowe umiejętności, które ulepszają Ferdka. Aby je zdobyć, musimy jednak zebrać odpowiednią liczbę puszek piwa

Warto włączyć grę z dźwiękiem, ponieważ możemy usłyszeć oryginalny głos Ferdka, który mówi "kurde" oraz "kocham piwo".

Grę "Świat Według Kiepskich: Retro Adventures" pobierzemy za darmo na komputer. Wystarczy wejść na stronę gry.

Kilka miesięcy temu podczas transmisji na żywo zagrał w nią youtuber Bonkol. Gracz internetowy przyznał, że nie jest to łatwa platformówka. Po obejrzeniu jego filmu, sama zdecydowałam się spróbować i mogę potwierdzić, że w pewnych momentach (zwłaszcza, kiedy zaszło się daleko w danym poziomie) można się zdenerwować przegraną. Jest to jednak ciekawa opcja dla fanów serialu, którzy chcą w wolnym czasie się pośmiać i powspominać przygody Ferdka. 

"Świat Według Kiepskich: Retro Adventures". Zobacz, jak wygląda gra komputerowa o Ferdku Kiepskim 

Zobacz, gdzie we Wrocławiu mieszkał Ferdek Kiepski. Słynna kamienica z serialu "Świat Według Kiepskich"