Stoki narciarskie na Dolnym Śląsku oficjalnie otwarte! Trasy pełne śniegu [ZDJĘCIA]

i

Autor: Materiały prasowe Zieleniec Sport Arena Stoki narciarskie na Dolnym Śląsku oficjalnie otwarte! Trasy pełne śniegu [ZDJĘCIA]

Stoki narciarskie na Dolnym Śląsku oficjalnie otwarte! Trasy pełne śniegu [ZDJĘCIA]

2021-11-30 13:48

4 grudnia w ośrodku Zieleniec Sport Arena zainaugurowany zostanie nowy sezon narciarski. Obiecujący początek zimy w górach umożliwił bardzo dobre przygotowanie stoków. W sobotę, punktualnie o 9:00 otwarta zostanie większość kolei i wyciągów wraz z całą narciarską infrastrukturą. W całym ośrodku, podobnie jak miało to miejsce w minionym sezonie, obowiązuje reżim sanitarny związany z pandemią Covid-19.

W wyższych partiach Karkonoszy już 7 listopada poranek przywitał turystów iście srogą i białą aurą. W innych górach w województwie dolnośląskim również pojawił się pierwszy śnieg, który nieuchronnie zwiastował zbliżającą się zimę. Miłośnicy sportów zimowych z niecierpliwością wyczekiwali rozpoczęcia nowego sezonu. Spieszymy z dobrymi wiadomościami! Już w tym tygodniu wyciągi na Dolnym Śląsku zostaną otwarte. Pierwszy startuje Zieleniec. 

- Choć nigdy w Zieleńcu na warunki, jakie stwarza nam aura, nie narzekamy, w tym roku wszystko przebiega zaskakująco pozytywnie - mówi Grzegorz Głód, menedżer zielenieckich stacji. - Całkiem pokaźne mrozy, jakie notujemy pod Orlicą od kilku dni, pozwoliły na uruchomienie armatek i rozpoczęcie naśnieżania. Ale ostatnio Zieleniec nawiedziły też dość silne opady śniegu, dzięki czemu udało nam się przygotować trasy i z optymizmem spoglądać w nadchodzące dni. Decyzja mogła być więc tylko jedna - 4 grudnia stratujemy! 

Oficjalne otwarcie stoków narciarskich w Zieleńcu będzie miało 4 grudnia, jednak Ci bardziej niecierpliwi mogą odwiedzić miejscowość już w piątek, 3 grudnia, kiedy to w godzinach od 9:00 do 16:00 czynna będzie kolej 4 osobowa ośrodka Diament oraz znajdujące się w jej sąsiedztwie wypożyczalnia sprzętu oraz szkoła narciarska.

W sobotę 4 grudnia z kolei, ruszą prawie wszystkie koleje oraz kilka wyciągów talerzykowych i taśmowych, których w sumie jest w Zieleńcu aż 31. Swoją pracę rozpoczną punktualnie o godzinie 9:00, a zakończą ją nocnymi jazdami o 21:00. Podobnie rzecz wyglądać będzie w niedzielę. Dokładny rozkłady jazdy na najbliższy weekend oraz kolejne dni zostanie ogłoszony w drugiej połowie tygodnia.  

Również w sobotę rozpoczną pod Orlicą prace wszystkie funkcjonujące tu szkoły narciarskie oraz wypożyczalnie sprzętu. Prężnie działają już tutejsze hotele, pensjonaty i kwatery, w weekend ruszy także większość punktów gastronomicznych.

ZOBACZCIE PONIŻEJ W GALERII, JAKIE WARUNKI PANUJĄ W ZIELEŃCU! 

Cały czas można kupić też karnet online, do czego jeszcze przed przyjazdem do Zieleńca gorąco zachęcają przedstawiciele stacji, który umożliwia korzystanie ze wszystkich 31 kolei i wyciągów.

Quiz. Skąd się wzięły nazwy miesięcy?

Pytanie 1 z 12
"Lipiec" nazywa się tak z powodu...

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 30.11 (Goście: Paweł Kowal - KO oraz Sylwia Spurek - eurodeputowana Zielonych) Sedno Sprawy: Marcin Przydacz