Średniowieczny Wrocław w parku Tysiąclecia już stoi. Kiedy otwarcie atrakcji?

i

Autor: materiały prasowe

"Średniowieczny Wrocław" w parku Tysiąclecia już stoi. Kiedy otwarcie atrakcji?

2023-02-07 7:00 Materiał sponsorowany

Dobiegł końca pierwszy etap budowy placu zabaw w parku Tysiąclecia o nazwie "Średniowieczny Wrocław". Atrakcja dla najmłodszych w formie starego grodziska jest już niemal gotowa. Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu czeka już tylko na ostatnie poprawki. Otwarcie zaplanowano na luty-marzec.

"Średniowieczny Wrocław" prawie gotowy

Warowny gród w rekreacyjnej części parku Tysiąclecia powstaje w ramach dwóch projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

– Gotowa jest już cała konstrukcja. Wzgórze wyłożono specjalną miękką nawierzchnią, zamontowane są urządzenia, jak choćby zjeżdżalnia. Zakończono także budowę palisady, wzdłuż której można obejść całą warownię i urządzono teren wokół – wylicza Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Kiedy otwarcie nowego placu zabaw?

Wielkie otwarcie nastąpi, gdy tylko zrobi się trochę cieplej i pogoda pozwoli na korzystanie z placu. Teren wokół został uporządkowany i obsiany trawą. Wykonawca prowadzi ostatnie poprawki.

– To wyjątkowy plac zabaw, z dość niepowtarzalną konstrukcją, więc dla bezpieczeństwa najmłodszych musimy wszystko dokładnie obejrzeć – wyjaśnia Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej. – Jeżeli w lutym lub marcu pogoda pozwoli, a wykonawca zakończy prace, warownia zostanie otwarta. Chcemy jeszcze uruchomić przy placu toalety, ale zamontujemy je dopiero w marcu – opowiada Szempliński.

Koszt budowy "Średniowiecznego Wrocławia" w parku Tysiąclecia to ok. 3 mln zł. Projekt placu zabaw przewiduje w kolejnych latach także budowę baszty, osady i tyrolki. Posadzono tu wiele drzew, które – gdy tylko urosną – ochronią przed promieniami słońca.