Smog we Wrocławiu. FATALNA jakość powietrza!

i

Autor: Shutterstock Smog we Wrocławiu. FATALNA jakość powietrza!

Smog we Wrocławiu. FATALNA jakość powietrza!

2021-12-13 11:03

Jakość powietrza we Wrocławiu jest dzisiaj bardzo zła. Smog przekroczył wszelkie dopuszczalne normy i znajduje się na czwartym miejscu najbardziej zanieczyszczonych miast w skali świata. Jeżeli nie musimy - nie wychodźmy dzisiaj z domu.

O krytycznej jakości powietrza informował już wczoraj miejski portal wroclaw.pl. Dane ze stacji pomiarowej Wrocław - Korzeniowskiego są niepokojące - z odczytu wynika, że wielokrotnie przekroczone są normy pyłu zawieszonego PM 2,5 i PM10. O godz. 20 stacja pokazywała 113 mikrogramów PM 2,5 na metr sześcienny (norma dobowa wg WHO to 25) oraz 120 mikrogramów PM10 na metr sześcienny (przy dobowej normie - 50). 

A jak sytuacja przedstawia się dzisiaj? Niestety także nie jest najlepiej.  Portal IMGW wskazuje bardzo dużą ilość tlenku węgla w powietrzu. Podobne komunikaty wyświetlane są dziś na przystankach MPK.

Portal IQair wskazał, że Wrocław znajduje się na 4 miejscu na liście najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie. Według wskazówek zamieszczonych na stronie nie powinniśmy dziś otwierać okien i jeździć na rowerze, natomiast dobrze byłoby abyśmy korzystali z maseczek.

Na podium znalazły się kolejno poszczególne miasta: Lahore, Wuhan i Delhi. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 10.12 (Goście: Jan Maria Jackowski - senator PiS oraz prof. Antoni Dudek - politolog, historyk z UKSW) Sedno Sprawy: Waldemar Kraska