Quiz. Jak dobrze znasz dolnośląskie zamki? Rozpoznasz je po zdjęciu?

i

Autor: Wojciech Kulig, pixabay.com

Sprawdź się!

Quiz.My pokazujemy dolnośląski zamek, a ty odpowiadasz, gdzie się znajduje

2024-07-15 14:55

Dolny Śląsk jest pełen architektonicznych perełek, które zachwycają wyglądem i przyciągają tłumy turystów. To właśnie tutaj znajduje się najwięcej w Polsce pałaców i zamków. Dlatego przygotowaliśmy dla was quiz z wiedzy o dolnośląskich zamkach. Jak dobrze je znacie? Czy uda wam się zebrać komplet punktów?

Dolny Śląsk zamkami stoi i to dosłownie, bo aż 96 na 406 zamków wpisanych do rejestru zabytków w Polsce, przypada właśnie tutaj. Część z nich to ruiny, inne posiadają eleganckie sale, w których czas jakby się zatrzymał. Cały region uważany jest przez wielu historyków za jedną z najbardziej niezwykłych krain w Polsce.

My skupimy się na 10 zamkach w województwie dolnośląskim, które uważane są często za perełki. Wśród zabytkowych budowli są te, które doskonale znacie i nie trzeba ich nikomu przedstawiać. To m.in. słynny i bardzo dobrze zachowany Zamek Książ w Wałbrzychu. Są jednak i takie, które rzadziej odwiedzamy, a warto docenić ich piękno.

Przygotowaliśmy 10 pytań, a w każdym z nich do wyboru 3 odpowiedzi. Tylko jedna jest poprawna! Dlatego zanim odpowiecie na zadane pytanie dobrze się zastanówcie. Jeśli znacie dolnośląskie zamki nie powinniście mieć problemu. Temu, kto zdobędzie wszystkie punkty, należą się duże brawa!

Quiz. Jak dobrze znasz dolnośląskie zamki? Rozpoznasz je po zdjęciu?

Pytanie 1 z 10
Na start coś łatwego. Zamek na zdjęciu to:
Quiz. Jak dobrze znasz dolnośląskie zamki? Rozpoznasz je po zdjęciu?