Sportowiec Wrocław

i

Autor: Patrycja Nawrocka

Poznaliśmy laureatów plebiscytu na najpopularniejszego ucznia-sportowca! Na galę do Wrocławia wpadła Otylia Jędrzejczak [AUDIO]

2020-02-05 17:44

Taki konkurs zorganizował Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogólnokształcących we Wrocławiu, który od lat szkoli młodych medalistów w mistrzostwach Europy. Na galę przyjechały Otylia Jędrzejczak i Renata Mauer-Różańska.

Pierwszą nagrodę w plebiscycie zajął Mateusz Nazar, drugą Piotr Łoniewski a trzecią Nazar Żurawel. Są to młodzi sportowcy, którzy na co dzień trenują profesjonalnie i osiągają niemałe sukcesy. Dziś zostali laureatami plebiscytu na najpopularniejszego ucznia-sportowca w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogólnokształcących we Wrocławiu.

- Udało się, jestem znany w tej szkole i będę dawał dobry przykład! To dopiero początek - mówi Nazar Żurawel, który właśnie przygotowuje się do mistrzostw Europy w pływaniu. Trzecią w plebiscycie nagrodę wręczyła mu sama Otylia Jędrzejczak, która powiedziała nam, że Wrocław zawsze był dobry z pływania!

- Ja się bardzo cieszę, że tu rozdano nagrody dla najlepszych sportowców i zarazem uczniów! To ktoś, kto godzi naukę ze sportem. To jest ważne, aby tłumaczyć młodym osobom, że sport jest częścią ich życia, a w głowie coś muszą mięć - mówi mistrzyni.

Wśród nominowanej dwunastki uczniów byli: piłkarze, pływacy a nawet szachista i karateka. W Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogólnokształcących działają klasy mistrzostwa sportowego.

Posłuchaj więcej o plebiscycie na najpopularniejszego ucznia sportowca!