Jelenia Góra zalana. Pod wodą jest już 30 domostw, wiele dróg jest nieprzejezdnych

Autor: Miasto Jelenia Góra

powódź 2024

Powódź 2024. Dramatyczne obrazki z Jeleniej Góry. Pilny komunikat prezydenta miasta

2024-09-15 21:09

Trudna sytuacja w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie) trwa od wielu godzin. Niestety sytuacja jest coraz gorsza. Prezydent miasta Jerzy Łużniak poinformował, że wały przeciwpowodziowe przy ul. Wiejskiej zostały przerwane. Rozpoczęła się pilna ewakuacja!

Wielka Woda w Jeleniej Górze. Trudna sytuacja od wielu godzin

Sytuacja powodziowa w Polsce z godziny na godzinę jest coraz gorsza. Jednym z wielu dotkniętych wielką wodą miast jest Jelenia Góra. Już w sobotę informowaliśmy, że wody przybywa w potoku Radomierka, a także w rzece Kamiennej. W najtrudniejszej sytuacji byli mieszkańcy dzielnicy Maciejowa.

Dramatyczne obrazki z Jeleniej Góry. Przerwane zostały wały?!

W niedzielny wieczór doszło do dramatycznej sytuacji. Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak poinformował chwilę po godzinie 20:00, że wały przeciwpowodziowe przy ul. Wiejskiej zostały przerwane! - Trwa ewakuacja mieszkańców - dodał.

Po kilkudziesięciu minutach edytował swój wpis. - EDIT na godz 20:50 Po sprawdzeniu przez służby: Wał nie został przerwany. Woda przelewa się szczytem!! - napisał.

- Jeżeli nie możecie skorzystać z gościny swoich bliskich, możecie się Państwo udać pod wskazane niżej adresy: Szkoła Podstawowa nr 2 - Armii Krajowej 8 oraz Szkoła Podstawowa nr 7 - Sudecka 53. Kolejne punkty będę uruchamiane w najbliższym czasie. Prosimy o śledzenie komunikatów - zaapelował Jerzy Łużniak.

Powódź 2024. Czekają nas trudne godziny

Południe Polski zmaga się z wielką wodą, zalanych jest wiele miejscowości. W wielu miastach na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku sytuacja jest krytyczna. Tama w Stroniu Śląskim w powiecie kłodzkim została przerwana. W Głuchołazach w powiecie nyskim napór wody zniszczył most tymczasowy. Do Stronia Śląskiego i Lądka Zdroju właściwie nie można dojechać. Pod wodą są ulice Kłodzka; głębokość wody w zalanych kwartałach w centrum miasta waha się od 50 cm do 1,5 metra. W wielu miejscach trwa ewakuacja ludności. Relacja na żywo na eska.pl.

W najbliższym czasie w Polsce wprowadzony powinien być także stan klęski żywiołowej, o czym poinformował premier Donald Tusk.