Telefon

i

Autor: pixabay.com Telefon - zdjęcie poglądowe

Policja apeluje do uchodźców o instalowanie aplikacji EmergencyEdu. To poprawi ich bezpieczeństwo

2022-03-16 12:05

Wrocławska policja apeluje do uchodźców z Ukrainy o instalowanie w swoich telefonach aplikacji EmergencyEdu. Powstała przed dwoma laty z myślą o studentach z Ukrainy, a obecnie może się okazać przydatna uchodźcom i poprawić ich bezpieczeństwo.

Rzecznik dolnośląskiej policji aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak poinformował, że policjanci zachęcają uchodźców z Ukrainy do zainstalowania w swoich telefonach aplikacji EmergencyEdu.

Aplikacja powstała dla studentów zagranicznych, z której od ponad dwóch lat, stale korzystają osoby przyjeżdżające do stolicy Dolnego Śląska.

„W obecnej sytuacji związanej z migracją uchodźców wojennych dane zawarte w aplikacji EmergencyEdu, wydają się niezwykle przydatne dla wszystkich, którzy docierają każdego dnia w rejon woj. dolnośląskiego i nie tylko. Policjanci zachęcają do zainstalowania w smartfonach tego bezpłatnego narzędzia, bo dane w nim zawarte, niewątpliwie ułatwić mogą funkcjonowanie w nowym miejscu. Pozwolą także uzyskać odpowiedź na podstawowe pytania z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa” – powiedział rzecznik.

Aplikacja EmergencyEdu dla uchodźców z Ukrainy. Co zawiera?

Za pomocą EmergencyEdu użytkownicy mogą zapoznać się z podstawowymi przepisami prawa i poradami dotyczącymi bezpieczeństwa. W aplikacji są także przydatne dane adresowe do jednostek policji, szpitali czy też uczelni. Treści przetłumaczone zostały na języki: angielski, niemiecki, hiszpański i ukraiński, co mając na uwadze obecną sytuację związaną z migracją uchodźców wojennych z Ukrainy, wydaje się niezwykle istotne.

Aplikacja jest bezpłatna. Działa na urządzeniach z systemem Android i iOS. Znajdziemy w niej kilka podstawowych okien dialogowych np. Potrzebuję pomocy! Potrzebuję lekarza! Proszę zabierz mnie do szpitala! Proszę zadzwonić na policję! Zostałem okradziony! Jestem teraz na (.......) ulicy. Zawiera także podpowiedzi, co należy zrobić w trudnych sytuacjach: straciłem dokumenty, kradzież, przestępstwo z nienawiści, przestępstwo na tle seksualnym, przestępstwa inne, legitymowanie przez policję.

Super Raport 11.03 (Goście: Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu, prof. Antoni Dudek - UKSW, Włodzimierz Wróbel - sędzia SN) Sedno Sprawy: W. Skurki

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Liczymy sąsiadów największych państwa świata

Pytanie 1 z 20
Z iloma państwami graniczą Niemcy?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!