Decydujący mecz

Polacy jadą na Euro 2024! Jaki jest wynik meczu Polska - Walia?

2024-03-26 19:26

Polska wygrała na wyjeździe mecz z Walią. To było bardzo ciężkie spotkanie, co dało się zauważyć już od samego początku. Szala inicjatywy nieustannie się przechylała. W końcu udało się zwyciężyć w rzutach karnych. Jedziemy na Euro 2024!

Mamy finał EURO 2024. Polska – Walia: Jaki wynik meczu?

Według zapowiedzi to reprezentacja Walii, czyli gospodarza spotkania była minimalnym faworytem spotkania. Jednak szanse obu drużyn były od początku wyrównane. Polacy do meczu podchodzili bez obaw i przede wszystkim z pewnością siebie. Przewagę udało się udowodnić.

Emocji od samego początku nie brakowało. Szala inicjatywy nieustannie się przechylała. Raz przy piłce byli Walijczycy, a raz Polacy, a faul gonił faul. Koszmarne były m.in. ostatnie minuty pierwszej połowy meczu. Walia niemal wyszła na prowadzenie. Davis wbił piłkę do siatki, jednak był na spalonym. W drugiej połowie meczu od razu nastąpiło oblężenie naszej bramki przez Walię. Emocje i nerwy były do końca drugiej połowy gry. W dogrywce nic się nie zmieniło, cały czas remisowaliśmy z Walią 0-0.

Wynik meczu rozstrzygnęły rzuty karne. W bramkę trafili Robert Lewandowski, Sebastian Szymański, Przemysław Frankowski, Nicola Zalewski, Krzysztof Piątek. W końcu Wojciech Szczęsny zatrzymał strzał Daniela Jamesa i mamy Euro 2024!

Polacy na EURO 2024. Z kim zagramy

Po wygranej z Walią Polacy trafią w Euro 2024 do grupy D. Zmierzą się tam z trudnymi rywalami, a będą to: Holandia, Austria i Francja. Pierwszy mecz w mistrzostwach Europy w piłce nożnej Polacy zagrają 16 czerwca w Hamburgu. 21 czerwca będą walczyć z Austrią w Berlinie, a 25 czerwca z Francją w Dortmundzie.

Wcześniej informowaliśmy:

Aktualizacja, godz. 23:29

Mamy to! Wygraliśmy mecz z Walią w rzutach karnych 5:4. Polska na Euro 2024!

Aktualizacja, godz. 23:17

Koniec gry! Przerwa. Wciąż nie wiemy kto pojedzie na mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Wynik meczu rozstrzygną rzuty karne.

Aktualizacja, godz. 22:59

Kolejne zmiany w reprezentacji Polski. W miejsce Piotra Zielińskiego wszedł Sebastian Szymański. Z kolei na miejsce Jakuba Piotrowskiego wszedł Taras Romanczuk. To już ostatnie 15 minut gry! Czy przed nami karne?

Aktualizacja, godz. 22:43

Drużyny wróciły na murawę. Przed nami 30 minut dogrywki.

Aktualizacja, godz. 22:38

Koniec drugiej połowy meczu Polska - Walia. Wciąż mamy remis. To jednak nie koniec emocji. Przed nami dogrywka!

Aktualizacja, godz. 22:34

Sędzia doliczył 4 minuty do drugiej połowy gry.

Aktualizacja, godz. 22:24

Zmiany w drużynie Biało-Czerwonych. Krzysztof Piątek i Bartosz Salamon w zamian za Jana Bednarka i Karola Świderskiego. Końcowe minuty gry, emocje coraz większe.

Aktualizacja, godz. 22:00

Wojciech Szczęsny został staranowany tuż przed polem karnym. Zaostrza się gra na stadionie w Cardiff.

Aktualizacja, godz. 21:52

Obie drużyny wróciły na murawę. Nie ma zmian w ekipach. Od początku drugiej połowy trwa oblężenie naszej bramki. Za nami rzut wolny dla Walii.

Aktualizacja, godz. 21:33

Koszmarne ostatnie minuty pierwszej połowy meczu Polska -Walia. Walia niemal wyszła na prowadzenie. Davis wbił piłkę do siatki, jednak był na spalonym. Nasie odetchnęli z ulgą. Koniec pierwszej połowy meczu.

Aktualizacja, godz. 21:24

Za nami groźne minuty meczu, jednak nasza drużyna odważnie walczy w ofensywie. W 38 minucie po raz kolejny ucierpiał Jakub Piotrowski. Jordan James nadepnął mu na nogę. Reprezentant Polski otrzymał pomoc medyczną i wrócił do gry. Sędzia wznowił rywalizację.

Aktualizacja, godz. 20:52

Punktualnie o godz. 20:45 w Cardiff rozpoczął się mecz Polska – Walia. Od początku trwa zacięta walka o piłkę w obu drużynach.

Polska-Walia. Decydujący mecz Biało-Czerwonych

Mecz Polska - Walia jest ostatnim spotkaniem reprezentacji Polski podczas eliminacjami do Euro 2024. Zwycięzca zmierzy się z najlepszymi drużynami w finałach turnieju, który odbędzie się już za kilka miesięcy w Niemczech.

Wtorkowy mecz Polska – Walia rozgrywany jest na stadionie w Cardiff. Spotkanie odbywa się kilka dni po wygranej Polaków z Estonią. Nasza reprezentacja zwyciężyła z Estończykami 5:1, a Walijczycy wygrali z Finlandią 4:1. Obie drużyny są zdeterminowane, by wygrać i awansować do Euro 2024. Dzień przed meczem trener kadry narodowej Michał Probierz mówił podczas konferencji, że do spotkania z Walią reprezentacja podchodzi z pewnością siebie i bez żadnych obaw.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Walią

Półtorej godziny przed meczem trener Michał Probierz poinformował, jaki będzie skład reprezentacji Polski na mecz z Walią. Na antenie TVP Sport przekazał, że skład będzie ten sam, co podczas meczu z Estonią.

Wojciech Szczęsny - Paweł Dawidowicz, Jan Bednarek, Jakub Kiwior - Przemysław Frankowski, Jakub Piotrowski, Bartosz Slisz, Nicola Zalewski - Piotr Zieliński - Karol Świderski, Robert Lewandowski.

Dla kapitana drużyny Roberta Lewandowskiego będzie to już 148. występ w reprezentacji. W ataku obok Lewandowskiego wystąpi Karol Świderski.

Znany jest również skład drużyny Walii: Danny Ward, Neco Williams, Chris Mepham, Ben Davies (kapitan), Joe Rodon, Connor Roberts, Ethan Ampadu, Harry Wilson, Jordan James, Brennan Johnson, Kieffer Moore.

Mecz Polska - Walia odbędzie się we wtorek o godz. 20:45. Transmisja w TVP 1 i TVP Sport.