Plan na weekend? Odwiedzić Kobylą Górę! To tylko niecała godzina drogi z Wrocławia

i

Autor: Gmina Kobyla Góra

Weekend

Plan na weekend? Odwiedzić Kobylą Górę! To tylko niecała godzina drogi z Wrocławia

2023-03-31 11:35

Jeśli szukacie miejsca, w którym możecie odpocząć od miejskiego zgiełku, to Kobyla Góra jest wręcz stworzona dla was! Mnóstwo otwartej przestrzeni, woda, plaże, lasy i świeże powietrze sprawią, że zapomnicie o codziennych troskach. To idealny pomysł na spędzenie weekendu z rodziną, czy nawet tylko długi, całodniowy spacer z psem.

Nie macie pomysłu na weekend i chcecie odpocząć od tłoku, hałasu i ogólnego miejskiego życia? Odwiedzenie Kobylej Góry może okazać się idealnym rozwiązaniem! To urokliwa miejscowość, w której łatwo zapomnieć o codziennych problemach, a malownicze tereny pozwalają na aktywne spędzanie czasu. 

Kobyla Góra. Najciekawsze zabytki

W samej Kobylej Górze sympatycy zwiedzania za dużo nie znajdą. Najciekawszymi zabytkami miejscowości są:

  • Kościół parafialny pw. św. Jadwigi wybudowany w latach 1807-1808
  • Kościół ewangelicko-augsburski zbudowany w 1894
  • Kamienice z ornamentyką klasycystyczną
  • Cmentarz Żydowski i „Pomnik na Cmentarzu”

Do Kobylej Góry nie jedzie się jednak po to, by zwiedzać, a odpoczywać, co możliwe jest dzięki bardzo ładnemu zalewowi Blewązka.

Kobyla Góra - zalew Blewązka

To właśnie nad zalewem kryje się cała magia Kobylej Góry. Woda, plaże, lasy, czyste powietrze i mnóstwo otwartej przestrzeni. Możliwość spacerowania, ale także położenia się na piasku i po prostu odpoczywania. Niby mało, a jednak tak wiele. To idealne miejsce na spędzenie czasu ze swoimi pociechami, wycieczkę z psem, czy nawet samotną przechadzkę.

Jak dojechać do Kobylej Góry?

Choć Kobyla Góra znajduje się już za granicami Dolnego Śląska, to z Wrocławia dojedziemy do niej w ok. godzinę - w zależności od tego, z której części miasta startujemy, może być to trochę szybciej lub nieco wolniej. Trasa jest całkiem przyjemna - przez większość czasu jedzie się tam drogą S8, z której należy zjechać za Sycowem.