Panorama Racławicka za darmo? Wyjątkowa oferta obowiązuje tylko 4 kwietnia!

i

Autor: flickr.com

Wrocław

Panorama Racławicka za darmo? Wyjątkowa oferta obowiązuje tylko 4 kwietnia!

2023-03-31 11:20

Panorama Racławicka to wyjątkowa wrocławska atrakcja. Z okazji 229. rocznicy bitwy pod Racławicami i jubileuszu 75-lecia Narodowego Muzeum we Wrocławiu, 4 kwietnia obiekt ten zwiedzimy za darmo, a także otrzymamy kilka przyjemnych bonusów.

Darmowe wejście do Panoramy Racławickiej to świetna okazja na zapoznanie się, lub przypomnienie sobie wielkiego obrazu "Bitwa pod Racławicami". Akcja zorganizowana została przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu, które z okazji 229. rocznicy bitwy pod Racławicami i jubileuszu 75-lecia MNWr przygotowało dla chętnych mały prezent.

Panorama Racławicka. Darmowe bilety 4 kwietnia

Czy są jakieś specjalne warunki, które trzeba spełnić, by taki bilet otrzymać? Okazuje się, że jedynym wymogiem, jest po prostu... chęć odwiedzenia atrakcji! Na platformę widokową w tym samym czasie będzie mogło wejść 85 osób, a przewidywany czas zwiedzania jednej grupy to ok. 15 minut. Warto dodać, że w dniu darmowego zwiedzania, nieczynna będzie szatnia, więc organizatorzy proszą o niezabieranie ze sobą plecaków i toreb.

Czym jest Panorama Racławicka?

Jeśli jakimś cudem nie słyszeliście o prawdopodobnie najbardziej znanej atrakcji Wrocławia, to już spieszymy z pomocą. Panorama Racławicka jest muzeum sztuki, w którym obejrzeć można ogromny obraz "Bitwa pod Racławicami". Pomysłodawcami stworzenia obrazu o wymiarach 15 × 114 m byli Jan Styka oraz Wojciech Kossak. Pomagali im Ludwik Boller, Tadeusz Popiel, Zygmunt Rozwadowski, Teodor Axentowicz, Włodzimierz Tetmajer, Wincenty Wodzinowski i Michał Sozański. 

Darmowy bilet to nie jedyny prezent od Narodowego Muzeum we Wrocławiu

Jeśli 4 kwietnia zdecydujecie się odwiedzić Panoramę Racławicką, to NMWr przygotowało dla was specjalny bonus! Otrzymany bilet uprawnia również do bezpłatnego wejścia na wystawy stałe Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Etnograficznego i Pawilonu Czterech Kopuł w ciągu 3 miesięcy od wykorzystania wejściówki.