Powstał pierwszy maszeczkomat dla potrzebujących we Wrocławiu! W planach kolejnych 5!

i

Autor: Poniedziałkowe punkty poboru masek Powstał pierwszy maszeczkomat dla potrzebujących we Wrocławiu! W planach kolejnych 5!

Pierwsze maseczkomaty we Wrocławiu! Gdzie są? W planach są kolejne maskomaty [LISTA MIEJSC]

2020-04-18 11:20

Pierwsze maskomaty we Wrocławiu - gdzie są? Mamy listę miejsc, w których pojawiły się pierwsze maseczkomaty we Wrocławiu. Przypomnijmy, od czwartku w całym kraju obowiązuje nakaz zakrywania ust i nos w miejscach ogólnodostępnych. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na kupno maseczki, tym bardziej, że ich ceny w ostatnim czasie bardzo wzrosły. Dlatego radni Nowoczesnej wraz z organizacjami pozarządowymi postanowili rozdać maseczki ludziom, którzy z różnych powodów mają problem z ich pozyskaniem. Tak powstał pomysł maskomatów. Gdzie we Wrocławiu są maseczkomaty ? Sprawdźcie.

Wbrew nazwie maseczkomat nie jest żadnym urządzeniem. 

Maseczkomaty we Wrocławiu. Maskomat - co to takiego?

- To jest najczęściej sznurek i spinacze od pościeli, na których wiszą pakiety uszytych dwóch masek. Nikt tego nie pilnuje, każdy może sobie wziąć. Jedyne, o co chcielibyśmy prosić to żeby osoby, które mają maseczki lub mogą sobie na nie pozwolić finansowo, zostawiły te bezpłatne dla osób, które są w większej potrzebie - mówi inicjatorka maskomatu, Agnieszka Kędzierska, radna Nowoczesnej.

- Maski są wielorazowe bawełniane, trójwarstwowe, z kieszonką na filtr. Maski są szyte wolontaryjnie. Ważne jest dla nas to, aby ludzie umieli ich używać w sposób właściwy. Dlatego do każdego pakietu dołączona będzie instrukcja, jak należy dbać o maski. Nie wyrzucajcie woreczka. Najpierw przeczytajcie instrukcję - dodaje Agnieszka Kędzierska.

Od poniedziałku (20 kwietnia) maseczkomaty będą działać już w 6 punktach w mieście. W każdy poniedziałek o godzinie 12.00 oraz 17.00 będą wieszać ok 200 masek, z których będzie mógł skorzystać każdy kto tego potrzebuje.

Wrocław: Gdzie są maseczkomaty? [LISTA MIEJSC]

  • Przedmieście Oławskie: „Trójkąt na trójkącie”: instalacja u zbiegu ulic: Zgodnej i Komuny Paryskiej, organizator: Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej
  • Szczepin: Skwer przed Parafią Chrystusa Króla we Wrocławiu, ul. Młodych Techników 17, organizator: Stowarzyszenie Serce Szczepina
  • Karłowice: Wielopokoleniowe Centrum Aktywności we Wrocławiu, ul. Kasprowicza 46, organizator: fundacja Emma
  • Swojczyce- Strachocin-Wojnów: „Rewir twórczy- CAL”, ul. Swojczycka 118, organizator: stowarzyszenie Grupa z Pasją
  • Złotniki: Pergola przy Złotnickim Centrum Spotkań, ul. Wielkopolska 7, organizator: Parafia Najświętszej Marii Panny Różańcowej Wrocław
  • Centrum: ul. Igielna organizator: KOTON, rada osiedla Stare Miasto
Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Sonda
Czy masz problem z podrażnieniami od noszenia maseczki?
Prof. Simon o maseczkach