Obowiązek noszenia maseczek w MPK Wrocław. W komunikacji miejskiej pojawi się policja

i

Autor: Materiały prasowe MPK Wrocław Obowiązek noszenia maseczek w MPK Wrocław. W komunikacji miejskiej pojawi się policja

Obowiązek noszenia maseczek w MPK Wrocław. W komunikacji miejskiej pojawi się policja

2021-11-04 13:24

Zakrywanie ust i nosa w komunikacji miejskiej jest obowiązkiem pasażerów. Jak informuje MPK Wrocław, niestety nie wszyscy stosują się do tego przepisu. W związku z tym, o pomoc poprosiło dolnośląską policję.

W ostatnich dniach po raz pierwszy od kwietnia tego roku dobowa liczba zakażeń na Covid-19 przekroczyła 10 000. Dziś (4.11) jest już to 15 000. Jednym ze sposobów w walce z koronawirusem jest zakrywanie ust i nosa, również w komunikacji miejskiej.

Jak informuje Biuro Prasowe MPK Wrocław, niestety wielu pasażerów lekceważy ten obowiązek, dlatego motywowany prośbą Wrocławskiej Rady Seniorów oraz dużej grupy pasażerów, prezes spółki podjął konkretne działania, które pomogą zwalczyć ten problem.

– Zaniepokojony lawinowym wzrostem zakażeń na covid19 oraz ignorowaniem przez wielu pasażerów obowiązku noszenia maseczek w pojazdach komunikacji zbiorowej zwróciłem się do Komendanta Wojewódzkiego Policji, nadinspektora Dariusza Wesołowskiego o zintensyfikowanie kontroli w tramwajach i autobusach MPK Wrocław – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder.

Oprócz policjantów obowiązek noszenia maseczek będą sprawdzać również kontrolerzy

Również kontrolerzy biletów mają bardziej stanowczo reagować na przypadki ignorowania obowiązku zakrywania ust i nos. Pracownicy spółki w przypadku odmowy założenia maseczki będą mogli informować o tym policję.

– Przypominam, że zadaniem kierowcy jest bezpieczne prowadzenie pojazdu, jeśli jednak zdecyduje się na działania zmierzające do wyegzekwowania obowiązku maseczkowego, będzie miał moje pełne wsparcie – dodaje prezes spółki.

W ostatnich dniach MPK w swoich pojazdach przy kluczowych węzłach przesiadkowych, uruchomiło emisję komunikatów przypominających o obowiązku zakrywania ust i nosa, wygłaszanych przez Profesora Krzysztofa Simona.

Komunikaty emitowane będą na przystankach: Plac Grunwaldzki, Kromera, Galeria Dominikańska, Plac Jana Pawła II, FAT i Dworzec Główny.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 03.11 (Goście: Lech Wałęsa - były prezydent RP oraz Magdalena Biejat - Nowa Lewica) Sedno Sprawy: Jan Grabiec