Nowe centrum handlowe na Dolnym Śląsku. Przystanek Karkonosze będzie ogromny

i

Autor: Mat. inwestora

Dolny Śląsk

Nowe centrum handlowe na Dolnym Śląsku. Przystanek Karkonosze będzie ogromny

2023-12-19 13:21

Przystanek Karkonosze - tak nazywać będzie się największe centrum handlowe w regionie. Jak poinformował inwestor, pozwolenie na budowę zostało wydane, a galeria w Miłkowie pod Karpaczem ma zostać otwarta nawet jeszcze wiosną 2025 roku.

Przystanek Karkonosze - nowe centrum handlowe na Dolnym Śląsku

Przystanek Karkonosze ma być naprawdę sporą inwestycją. Ogromne centrum handlowe powstanie w Miłkowie pod Karpaczem i przyciągać ma do siebie nie tylko okolicznych mieszkańców z Dolnego Śląska, ale również turystów z Czech czy Niemiec. Plany grupy Europlan Artura Koziei są ambitne - nowa galeria wybudowana ma zostać jeszcze wiosną 2025 roku. 

Przystanek Karkonosze to nie tylko sklepy

Co ważne, nowe centrum handlowe ma składać się nie tylko ze sklepów, ale również z miejsc, w których można usiąść, zjeść i się napić. Przystanek Karkonosze będzie galerią pełną gębą, która ma dorównać centrom handlowym z dużych polskich miast. Nowy park handlowy będzie miał 17 000 mkw. powierzchni, na której znajdziemy: 

  • 40 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych.
  • market spożywczy
  • restauracja drive-thru
  • powierzchnia dla cyklicznych wydarzeń artystyczno-kulturalno-rozrywkowych i kiermaszów tematycznych.
  • atrakcje rozrywkowo-naukowe dla dzieci
  • multipleks kinowy

Przystanek Karkonosze. Kiedy otworzy się nowa galeria?

Centrum handlowe ma sprzyjać przyjezdnym - na miejscu znajdziemy spory parking, który pomieści nawet 700 samochodów. Do galerii dojeżdżać będą także autobusy. Wielkie otwarcie inwestor przewidział na wiosnę 2025 roku.

Sowa Alfa wpadła do komina i poparzyła skrzydła