Spółka SatRev specjalizuje się w technologii kosmicznej, służącej obserwacji Ziemi w czasie rzeczywistym. Od wiosny 2023 roku zajmie 800 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w Sky Tower, gdzie znajdzie się także laboratorium, w którym firma będzie produkować, a następnie testować swoje satelity przed wysłaniem ich na orbitę.
Nanosatelity produkowane przez firmę SatRev, to niewielkich rozmiarów, kilkudziesięciocentymetrowe sztuczne satelity, zbudowane w oparciu o autorski projekt platformy satelitarnej. Mimo swojej wielkości, posiadają zestaw podsystemów umożliwiający bardzo dokładną kontrolę swojej pozycji i wykonanie serii multispektralnych zdjęć powierzchni Ziemi, z pięciometrową rozdzielczością. Dzięki tego rodzaju nowoczesnej technologii można dokładnie monitorować infrastrukturę ziemską. Jej szeroki zakres wykorzystania sprawdza się w sektorze rządowym, m.in. do obserwacji przemieszczania się wojsk i uchodźców, a także w transporcie, ochronie środowiska, branży energetycznej czy rolniczej.
- Zmiana siedziby biura była tylko kwestią czasu. Przy obecnym tempie rozwoju potrzebujemy miejsca, w którym nasz zespół oraz kolejne dołączające do nas osoby, będą mogły w komfortowych warunkach rozwijać projekty dla międzynarodowych klientów oraz rządów. Nowe biuro daje nam 800 mkw. przestrzeni, w której, prócz części stricte biurowej, będziemy mieli swoje laboratorium badawcze. Dodatkowo, istotną kwestią jest bezpieczeństwo, zarówno pracowników, ale także dostępu do naszej technologii i informacji. Sky Tower to miejsce, gdzie zaczyna się nowa historia SatRev-u, czyli spółki, o globalnych aspiracjach, które wciela w życie – mówi Grzegorz Zwoliński, prezes zarządu SatRev.
SatRev współpracuje m.in. z wrocławską firmą Saule Technologies. Dzięki ich wspólnym działaniom, obie firmy zyskują rewolucjonizując polską technologię na prawdziwie światowym poziomie. Tego rodzaju kooperacje sprawiają, że przemysł kosmiczny rozwija się coraz bardziej dynamicznie, także w stolicy Dolnego Śląska. Sam Wrocław także chętnie korzysta z rozwiązań SatRev, m.in. do celów rozwoju lokalnego systemu podatkowego nieruchomości.