Dolny Śląsk

Najpiękniejsze jeziora na Dolnym Śląsku. Bajecznie!

2024-07-16 15:02

Dolny Śląsk to jedno z najładniejszych i zarazem najciekawszych województw w Polsce. Stare zamki, pałace, górskie uzdrowiska i widowiskowe szlaki. Jest tu jednak też sporo uroczych malowniczych jezior położonych pośród gór i lasów. Przyciągają one mieszkańców regionu i turystów. Gdzie warto się wybrać?

Słoneczna i ciepła pogoda sprawia, że coraz chętniej wypoczywamy nad wodą. Na Dolnym Śląsku jest wiele miejsc, gdzie możemy się zrelaksować i wyciszyć od miejskiego zgiełku. Są tu nie tylko same kąpieliska, często możemy wypożyczyć rowery wodne lub żaglówki i popływać po jeziorze.

Najpiękniejsze jeziora na Dolnym Śląsku. Z widokiem na zamki i lasy

Dolnośląskie jeziora są malowniczo położone. Przykładem może być tutaj Jezioro Bystrzyckie. To jedna z głównych atrakcji turystycznych Gór Sowich. Brzegi jeziora spina kładka widokowa skąd możemy zobaczyć górujący nad okolicą Zamek Grodno. Jest tu też plaża, wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz kilka punktów gastronomicznych.

Równie atrakcyjne Jezioro Mietkowskie, znajdujące się zaledwie 35 km od Wrocławia. Tutaj bardzo popularne jest strzeżone kąpielisko we wsi Borzygniew. Warto udać się na spacer z zapory do plaży Borzygniew. Możemy się przejść brzegiem jeziora lub wąską ścieżką tuż na skraju lasu. Tu także jest możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego, w tym kajaków i rowerów wodnych, ale także łodzi żaglowych i motorowych.

Sprawdź w galerii, gdzie w województwie dolnośląskim znajdują się najpiękniejsze jeziora. Gdzie są kąpieliska z widokiem na góry na Dolnym Śląsku?

Najpiękniejsze jeziora na Dolnym Śląsku. Tutaj są bajeczne widoki

"Moja żona miała na drugie...". Najlepsze teksty komisarza Ryby z "Kilera" i "Kilerów 2-óch". Jak to szło? QUIZ

Pytanie 1 z 9
Komisarz Ryba wraz z prokuratorem przesłuchują Kilera. Traci cierpliwość i krzyczy: