Mały koziołek wpadł do Odry przez porywisty wiatr! Na pomoc ruszyli wodni policjanci [ZDJĘCIA]

i

Autor: Policja Dolnośląska materiały prasowe Mały koziołek wpadł do Odry przez porywisty wiatr! Na pomoc ruszyli wodni policjanci [ZDJĘCIA]

Mały koziołek wpadł do Odry przez porywisty wiatr! Na pomoc ruszyli wodni policjanci [ZDJĘCIA]

2022-05-24 10:23

Sytuacja ta miała miejsce w sobotę, kiedy na wrocławskim szlaku wodnym panowały dość niekorzystne warunki pogodowe. Porywisty wiatr sprawiał bowiem wiele kłopotów kajakarzom i innym osobom, które pływały łodziami bez napędu mechanicznego. Okazało się, że pogoda ta była też nie bez znaczenia dla małego koziołka sarny, którego wiatr zepchnął wprost do urządzenia hydrologicznego. Został zauważony, gdy był już skrajnie wyczerpany, więc trzeba było działać szybko. Policjanci z wrocławskiego komisariatu wodnego podpłynęli do niego łodzią hybrydową i po otwarciu śluzy, odprowadzili zdezorientowane zwierze na brzeg.

Mundurowi z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pełnią służbę na wrocławskim szlaku wodnym, ale patrolują także różnego rodzaju tereny przywodne. Funkcjonariusze, pływając po rzece Odrze i jej dopływach dbają o bezpieczeństwo osób spędzających czas nad wodą. Sprawdzają m.in. czy użytkownicy sprzętu pływającego stosują się do obowiązujących przepisów i posiadają wymagane uprawnienia.

W zeszły weekend, w sobotę (21 maja), panowały niekorzystne warunki pogodowe. Porywisty wiatr sprawiał wiele kłopotów kajakarzom i innym osobom, które zdecydowały się popływać łodziami bez napędu mechanicznego. Tym razem policjanci nie byli zmuszeni interweniować wobec osób potrzebujących pomocy lub nietrzeźwych, co też czasami się zdarza. Około godziny 12.00, funkcjonariusze rozpoczęli natomiast działania w dość niecodziennej sprawie.

Wietrzna pogoda była bezlitosna dla małego koziołka sarny, którego wiatr zepchnął wprost do urządzenia hydrologicznego. Został on zauważony w basenie wrocławskiej śluzy Szczytniki, gdy był już skrajnie wyczerpany. Trzeba było więc działać szybko i zdecydowanie.

Policjanci z komisariatu wodnego podpłynęli do niego łodzią hybrydową i po otwarciu śluzy, odprowadzili zdezorientowane zwierzę w bezpieczne miejsce na brzeg.

QUIZ. Dokończ sławny cytat, który zmienił świat! Ekstremalnie trudny test! 8/10 tylko dla orłów

Pytanie 1 z 10
Józef Małgorzewski, Polskie Radio: "A więc wojna! Z dniem dzisiejszym wszelkie sprawy i zagadnienia..."

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!