Prawdziwy słodziak!

Mała żyrafa w zoo we Wrocławiu. Zobacz, jak poradziła sobie na swojej pierwszej sesji. Prawdziwy słodziak! [ZDJĘCIA]

2024-04-18 9:28

Co jakiś czas we wrocławskim zoo rodzą się nowe osobniki różnych gatunków zwierząt. Na początku kwietnia 2024 roku na świat przyszła żyrafa, której narodziny były niespodziewane. Opiekunowie zauważyli bowiem, że matka jest w ciąży, jednak jej brzuch nie był aż tak duży. Zobacz, jak mała żyrafa poradziła sobie na swojej pierwszej sesji zdjęciowej. Prawdziwy słodziak!

Żyrafa jest najwyższym ssakiem na świecie. Całkowita wysokość ciała samca może wynosić nawet 5,7 m, a masa ciała - do 1930 kg. W momencie narodzin cielę żyrafy waży od 50 do 55 kg. We wrocławskim zoo mieszkają żyrafy siatkowane. 3 kwietnia 2024 roku urodził się nowy osobnik.

Można powiedzieć, że nowonarodzona żyrafa była niespodzianką dla opiekunów ogrodu zoologicznego. Zauważyli oni bowiem, że matka Nala jest w ciąży, jednak jej brzuch nie był aż tak pokaźny, a sutki nie były powiększone. Sugerowało to zatem, że do porodu jeszcze trochę czasu. Jak widać jednak małej żyrafce spieszyło się na ten świat

Opiekunowie tych zwierząt oceniają, że mimo iż wzrostem przewyższa niejednego dorosłego człowieka, nowonarodzona żyrafa jest drobna. Jak przystało na ten gatunek, zaczęła chodzić krótko po porodzie. Jak wspominają pracownicy ogrodu:

- Rozwija się prawidłowo, chętnie pije mleko i spogląda na mamę oraz opiekunów swoimi pięknymi, wielkimi, czarnymi oczami. Nie odstępuje mamy na krok. Jej tatą jest nasz jedyny samiec, Rafiki

Na razie nieśmiało rozgląda się po boksie. Prawdopodobnie, gdy tylko pozwoli na to słoneczna pogoda, pokaże się na wybiegu. Jednocześnie pozna też tam m.in. zebry i strusie.

- Niedługo także wybierzemy jej imię. Powinno pochodzić z języka suahili, zaczynać się na literę N jak imię matki, a także być krótkie i najlepiej nie występować w zbyt wielu innych ogrodach zoologicznych. Wstępny plan zakłada, że opiekunowie wybiorą kilka opcji, a spośród nich nasi fani na Facebooku w drodze głosowania wybiorą jedno. W podobny sposób wybieramy imię dla naszego lwa - dodają opiekunowie z ZOO Wrocław. 

Zobacz, jak mała żyrafa we wrocławskim zoo poradziła sobie na swojej pierwszej sesji zdjęciowej. Prawdziwy słodziak!