Książulo na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu. Festiwal dziadostwa i drożyzny

i

Autor: screen z YouTube

YouTube

Książulo na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu. "Festiwal dziadostwa i drożyzny"

2023-12-23 9:15

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu jest jednym z najpopularniejszych tego typu wydarzeń. Przyjeżdżają na niego goście z innych miast oraz zza granicy. Wrocławski jarmark odwiedził również Książulo. Youtuber sprawdził, czy oferowane dania są warte swojej ceny. Niestety już pierwsza rzecz okazała się zbyt droga. Sprawdź, jak Książulo ocenił Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu.

Książulo na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu 

14 grudnia na kanale Książulo na YouTube pojawił się film z Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu. Youtuber przyjechał do stolicy Dolnego Śląska, aby sprawdzić czy ceny na jarmarku są adekwatne do smaku oferowanych dań. 

Jako pierwszą rzecz Książulo spróbował gofra z nutellą, bitą śmietaną i owocami. Zapłacił za niego 30 zł, jednak przyznał na nagraniu, że nie zapłaciłby tyle za gofra. Szczególnie nie smakowała mu bita śmietana, która, jak sam powiedział, była jak ze sprayu. 

Według opinii mężczyzny, nie warte swojej ceny okazały się również:

  • karkówka;
  • kiełbasa;
  • szaszłyk;
  • chleb ze smalcem.

Jak wspomniał youtuber, były one zbyt wysuszone lub nieświeże. 

Za to pochwalił owoce w czekoladzie. Przyznał, że nie jest to wyrób czekoladopodobny, a prawdziwa czekolada. Polecał również langosza, a o bigosie powiedział, że jest on najlepszy, jaki do tej pory jadł na jarmarkach bożonarodzeniowych. 

Oprócz jedzenia Książulo skorzystał również z atrakcji, jakie znajdują się na rynku. Zagrał w Lucky Duck, czyli łapanie kaczek. Jak możemy zauważyć na nagraniu, nie przyniosło to youtuberowi problemu, a jako nagrodę wybrał zabawkowy pistolet. Razem z operatorem zdecydowali się również zmierzyć w rzutach piłeczką do kubków. Tym razem jednak żadnemu z nich nie udało się wygrać. 

Sam jarmark Książulo nazwał festiwalem dziadostwa i drożyzny. Argumentował to faktem, że niezbyt podobają mu się takie wydarzenia głównie ze względu na wysokie ceny. 

Zobacz Książula na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu 

Kim jest Książulo? 

Książulo to popularny youtuber, który po kilku latach postanowił wrócić do tworzenia filmów. Na Youtube śledzi go prawie 900 tys. osób. Obecnie jego kontent skupia się na nagrywaniu testów jedzenia. Jedną z serii, jaką prowadzi jest odwiedzanie jarmarków bożonarodzeniowych w różnych miastach. Do tej pory był już na jarmarku w:

  • Gdańsku;
  • Poznaniu;
  • Toruniu.

Youtuber nie boi się krytyki i wprost mówi o tym, czy coś jest warte polecenia, czy jednak nie. Z pewnością jest to główny powód, dla którego tak wiele osób go obserwuje.