Milickie Centrum Medyczne w Miliczu

i

Autor: Sebastian Stelmach Milickie Centrum Medyczne w Miliczu

Koronawirus na oddziale psychiatrii w Miliczu. Placówka czeka na wyniki swoich pracowników

2020-04-17 7:00

Mężczyzna zarażony koronawirusem przebywał na oddziale psychiatrii Milickiego Centrum Medycznego. Pacjent trafił do Milicza z Krotoszyna, gdzie jest wielkopolskie centrum epidemii. Gdy u pacjenta wystąpiły objawy zakażenia, trafił do szpitala w Bolesławcu, gdzie potwierdzono zachorowanie na COVID-19.

Mężczyzna z Krotoszyna trafił na oddział psychiatrii Milickiego Centrum Medycznego przed kilkunastoma dniami. W Wielki Czwartek jego stan uległ pogorszeniu. Jak poinformował nas starosta Sławomir Strzelecki, mężczyzna dostał m.in. wysokiej gorączki.

- Szpital zastosował się do wymaganych procedur, m.in. wezwał specjalistyczną karetkę, która zabrała pacjenta do szpitala w Bolesławcu, gdzie potwierdzono zachorowanie na koronawirusa - mówi Strzelecki.

W związku z tym, że pacjent przebywał w milickim szpitalu, placówka zleciła wykonanie badań personelu oraz pacjentów oddziału psychiatrycznego. Próbki pobrano od kilkunastu osób.

- W tej chwili czekamy na komplet wyników, jednak pierwsze informacje, które do nas docierają są optymistyczne - informuje Halina Nawrocka, dyrektor ds. medycznych w Milickim Centrum Medycznym.

Jak przekonuje dyrekcja szpitala, pozostali pacjenci placówki są bezpieczni. Oddział psychiatryczny znajduje się w osobnym budynku, dzięki czemu nie ma zagrożenia dla postronnych pacjentów i pracowników. Dodatkowo szpital przeprowadził dezynkfecję oddziału.

Poradnia psychologiczna pomoże w związku z epidemią koronawirusa
Sonda
Jak bardzo boisz się zakażeniem koronawirusem?
Koronawirus instrukcja postępowania