Vamos Wrocław

i

Autor: Vamos Wrocław

Ciekawi ludzie z Wrocławia

Klub z Wrocławia podbija dolnośląską B-klasę! Kim są Vamos Wrocław?

2023-09-12 18:43

Wszystko zaczyna się od pasji. Nie inaczej jest również w przypadku klubu Vamos Wrocław. Ta drużyna ze stolicy Dolnego Śląska dopiero zaczyna swoją przygodę z piłką nożną, a już szturmem wdarła się nie tylko w media społecznościowe, ale również na boisko. Kim są Vamos Wrocław?

Piłka nożna potrafi być dla wielu osób prawdziwą pasją. Niektórzy skupiają się na kibicowaniu ulubionym drużynom, a inni decydują się podjąć wyzwanie i założyć własny klub piłkarski. We Wrocławiu znalazł się taki jeden odważny mężczyzna, dzięki któremu od 16 maja 2023 r. istnieje Vamos Wrocław

Vamos Wrocław. Wszystko zaczęło się od pasji 

Bardzo podoba mi się ich pierwszy (można powiedzieć powitalny) post na Facebooku. Czytając ten wpis ma się wrażenie, że Vamos tworzą zmotywowani, pełni zapału do rozwoju i doskonalenia umiejętności mężczyźni. Pamiętam moment, kiedy trafiłam na ich profile w mediach społecznościowych. Nie będzie kłamstwem, jeśli powiem, że od razu wcisnęłam przycisk "obserwuj". 

Jak sami o sobie mówią, są klubem oryginalnym oraz energicznym. Przyświeca im jedno hasło: "Ogranicza nas tylko wyobraźnia", a cały projekt nie jest dla nich tylko zabawą. Zarówno sportowo, jak i organizacyjnie, chcą być TOP, a nawet Zibi TOP. 

Pomysł stworzenia Vamos Wrocław zrodził się w głowie pewnego ambitnego człowieka ze Świebodzic. Szymon Korga (bo to o nim mowa) od dzieciństwa marzył o założeniu własnego klubu piłkarskiego. W 2023 r. zdecydował się spełnić w końcu marzenie z dawnych, zaczął szukać podobnych pasjonatów futbolu, a teraz jest prezesem oraz trenerem prężnie rozwijającego się klubu na Dolnym Śląsku

- Pasja i miłość do piłki nożnej pchnęły mnie do skontaktowania się z resztą członków założycieli i przedstawienia im swojego szalonego pomysłu na założenie klubu. Na szczęście trafiłem na takich samych pasjonatów, dlatego "poszło z górki" - mówi Szymon Korga. - Pierwsze spotkanie, na którym omawialiśmy wizję postawania klubu odbyło się w październiku 2022 r. Wtedy też podjęliśmy najważniejsze decyzje odnośnie naszej nazwy, planów dotyczących rozwoju, startu w lidze w sezonie 2023/2024 i struktury wewnątrz klubu - dodaje. 

I tak to się zaczęło, chociaż wiadomo, początki bywają ciężkie. Wrocławscy Vamosi wiedzieli jednak, z czym się mierzą i zaczęli proces zgłaszania klubu sportowego do urzędów. Osoby interesujące się piłką nożną zapewne wiedzą, że aby móc grać w B-klasie, czyli najniższej lidze, klub musi uzyskać osobowość prawną. Nie inaczej było również w przypadku Vamos Wrocław. 

- Nikt z nas nie lubi krążyć po urzędach z coraz to nowszymi dokumentami - przyznaje Szymon. - Na szczęście na naszej drodze trafiliśmy na wielu życzliwych ludzi, którzy pomogli nam z biurokracją. 

Vamos Wrocław. Skąd biorą motywację do działania? 

Drużynę Vamos Wrocław tworzą młodzi mężczyźni z pasją do piłki. Najmłodszy zawodnik ma 19 lat, a najstarszy w październiku tego roku kończy 30-stkę. Mimo młodego wieku Vamosi mieli już okazję grać w innych klubach sportowych. W przeszłości grali m.in. w:

  • drużynach juniorskich Śląska Wrocław;
  • Świebodzicach;
  • Wałbrzychu;
  • Polanicy Zdrój.

Trzeba przyznać, że dorobek wrocławskich piłkarzy amatorów jest naprawdę zaskakujący. Oprócz doświadczenia ważna jest również motywacja. Tego też nie brakuje Vamos Wrocław. Zawodnicy, działacze oraz kibice motywują siebie nawzajem, co daje jeszcze większego "kopa do działania". 

- Wszyscy razem zbudowaliśmy wspaniałą społeczność, która na każdym kroku wspiera się nawzajem. Stres i trudności są obecne na każdym meczu, ale mając dookoła to samo, znacznie łatwiej jest sobie z tym poradzić - przyznaje Szymon. - Pamiętajmy, że po tym stresie i trudnościach, ulgę i radość również przeżywamy wszyscy razem. 

Vamos Wrocław. Jaki jest plan na kolejne sezony? 

Vamos Wrocław znajduje się w 9. grupie wrocławskiej B-klasy. W tej samej grupie są również m.in: 

  • Wratislavia II Wrocław;
  • Zorza Pęgów;
  • Orzeł II Pawłowice; 
  • Silesia Szymanów. 

Debiutujący piłkarze z Wrocławia zostali przydzieleni do niezwykle ciężkiej grupy. Wśród tych drużyn są takie, które "ocierają się" o A-klasę, ale też spadkowicze z wyższych lig, którzy nie chcą spędzić dużo czasu w rozgrywkach "Serie B". 

 - Skłamałbym odpowiadając, że nie chcemy awansować, ale będzie to bardzo trudne zadanie. W naszej grupie są bardzo solidne zespoły i trafiliśmy do najcięższej grupy w okręgu wrocławskim - dodaje Szymon. - Miejsce w TOP 3 w naszym historycznym, debiutanckim sezonie będę uważał za duży sukces - podsumowuje trener. 

Mimo to zawodnicy Vamos nie poddają się i cały czas dzielnie walczą o kolejne punkty w lidze. Już w tę niedzielę 10 września o 11:00 na jednym z boisk kompleksu "Oławka" przy ul. Na Niskich Łąkach 8 zagrają mecz 3. kolejki. Ich rywalem będzie Polonia Wrocław. Nie pozostaje nic innego, jak odwiedzić ich i żywo kibicować Vamos Wrocław. 

Na Wspólnej ZWIASTUN na wrzesień. Zaręczyny Kasi i Darka, narodziny córki Kamila i atak psychola Alana na Zimińskich!